Alanya kaçak tur cenneti çıktı

Alanya'da Iraklı bir otelcinin sattığı kaçak safari turu faciasında 1 çocuğun ölümü, 4'ü turist 5 kişinin yaralanmasının ardından 'Kaçak tur' denetimleri arttırıldı. Iraklı'nın ardından dün kaçak tur satan bir Gürcü ile bir Danimarkalı yakalandı. Kaçak tur satışlarında TÜRSAB Genel Başkanı Bağlıkaya'nın şirketi Detur'un isminin kullanıldığı da ortaya çıktı 

Alanya kaçak tur cenneti çıktı
banner404

- Yasin ARAZ

UZUN yıllardır Alanya'da yaşayan Danimarkalı Kristian B, kaçak tur yaptığı iddiasıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu (YTK) Başdenetmeni Şevket Mutlu, İlçe Turizm Danışma Ofisi personelleri ve tur satışı esnasında isimlerini kullandığı şirketlerden Detur'un Alanya Temsilcisi Terhi Alanya, Mixx Travel ve TUI'nin personelleri ve polis ekipleriyle birlikte ortaklaşa düzenlenen operasyonla suçüstü yakalanarak hakkında işlem yapıldı. Otellerden ve bölgeden topladığı yabancı turistlere kaçak olarak tekne turu, cip safari, Kapadokya gibi pek çok tur sattığı ve düzenlediği belirlenen Kristian B'nin, usulsüz olarak tur operatörlerinin de isimlerini kullandığı tespit edildi.
'ÜLKEMİZİN HAKKINI ÇALIYORLAR'
Network Tourism'in sahibi Alper Gencelli ise, "Bu şahsı TÜRSAB yetkilileri ile temasta bulunarak günlerdir takip ediyorduk. Kendisi Türk insanının hakkını gasp ediyordu. Vergisiz, sigortasız, kaçak çalışarak Türkiye'nin parasını Danimarka'ya kaçırıyordu. Milletimiz için, üyelerimiz için, ülkemiz için yapmamız gereken şeyi yaptık. Bugün 50 kişiyle tura çıkmış. Yazık bu ülkenin üzerinden para kazanıyorlar, bu ülkeye kazık atıyorlar. Bu aynı Çiftlik Bank'ın tosun dolandırıcısı gibi. Yalnız bu ithal tosun" ifadelerini kullandı.
'ÜLKEMİZİ DOLANDIRMALARINA İZİN VERMEM'
TÜRSAB Alanya YTK Başkanı Bilal Korkmaz ise şunları söyledi: "Biz TÜRSAB olarak ülkemiz başta olmak üzere üyelerimizin çıkarlarını gözeterek çalışıyoruz. Bu gibi yabancı uyruklu pek çok kişinin de burada tur yaptığı istihbaratı elimize ulaşıyor. Hepsinin takibini yapıyoruz. Kimseye göz açtırmayacağız. Üstelik bu faaliyetleri çalışma izinleri de olmadan yapıyorlar. Hepsini yakalayıp, sınır dışı edilmeleri konusunda tüm girişimlerde bulunacağız. Ülkemizi dolandırmaya kalkan herkesten hesabını sorarız. Denetimlerimiz durmadan devam edecek" diye konuştu.
TÜRSAB'ın dünkü denetimlerinde kaçak tur satan bir Gürcistanlı da yakalandı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472