'Antalya bilişimde üretici olmalı'

Türkiye Bilişim Derneği'nce (TBD) 'Turizm Teknolojileri Günü' etkinliği düzenlendi. Çağdaş ve refah düzeyi yüksek bir Türkiye amacıyla 44 yıl önce kurulan ve 12 bini aşkın üyeye sahip TBD'nin 2008 yılında kurulan Antalya Şubesi tarafından 'Turizm Teknolojileri Günü' düzenlendi

'Antalya bilişimde üretici olmalı'
banner404
HOTEL Su'da 250'yi aşkın kişinin katıldığı organizasyonda TBD Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Akyelli, 1971 yılında yola çıkan kurucularının ortaya koyduğu 'bilişim teknik bilimini, ulusal bir kalkınma aracı olarak kullanacağız' ilkesini her zaman rehber edindiklerini söyledi. Çağdaş, devamlı ileriye bakarak, bilişim kültürünü benimsemiş bir Antalya için büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirten Akyelli, Antalya'nın bilişim teknolojileri alanında sadece bir tüketici değil, üretici şehir olarak yer almasını, sektörün büyümesi ve kalkınması için zorunlu olarak gösterdi. 
'KENDİNİ SATMAK'I ANLATTI
Tüm gün süren ve 26 ayrı teknoloji firmasının turizm teknolojileriyle ilgili teknolojik ürünlerinin tanıtıldığı etkinlikte, Hakan Uzuner, 'Kurumsal Kimlik Güvenliği ve Tehditleri' sunumuyla turizm sektörü firmalarının kurumsal kimliklerine yönelik tehlikeleri ve alabilecekleri önlemleri anlattı. 30 binden fazla insana anlattığı 'Sat Kendini' sunumuyla Özel Oytun Türkoğlu, insanın hayatının her evresinde kendini nasıl satabileceğinin sırlarını sundu. 
KORUNMA TEDBİRLERİ ANLATILDI
Ethical Hacker Uzmanı olan Mert Sarıca ise, Türkiye'yi uzun bir süredir hedef alan ve bulaştığı sistemlerdeki verileri şifreleyip, şifrelenmiş verileri çözmek için kullanıcılardan fidye isteyen 'Crypt0l0cker' zararlı yazılımına ve salgına dair bilgilere ve korunma tedbirlerini anlattı. Ayrıca Zebra Teknolojiden Can Tolu, Hotel Chck'ten Devrim Köse, ND Teknolojiden Ahmet Akdağ ve Amonra Yazılımdan Hamdullah Turgut sektörel çözümler ile ilgili sunum yaptılar. 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472