Alanya Akdağ Kayak Merkezi harekatı başlıyor

AKİSK Başkanı Handan Aydemir ve yönetimi, TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Dim'i ziyaret ederek 'Asil üyelik' teklifinde bulundular

Alanya Akdağ Kayak Merkezi harekatı başlıyor
banner404

ALANYA Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü (AKİSK) Başkanı Handan Aydemir ile AKİSK Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Özdemir, Mehmet Ali Kiriş, Zekai Avcı, Adnan Sarı, Mevlüt Görücü, Aziz Görücü ve Serkan Salvur, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim'i ziyaret ederek, AKİSK'e asil üyelik teklifinde bulundular. Teklifi geri çevirmeyen Dim, başvuru formunu doldurarak asil üye olarak kulübe katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dim, "Yeni ve güzel amaçlara hizmet edecek bir kulübü Alanya'ya kazandıran arkadaşlarıma teşekkür ederim. Alanya'nın hayali olan Akdağ Kayak Merkezi'nin hayata geçmesi için yapmayı planladıkları her türlü projenin destekçisi olacağız, el birliğiyle Akdağ'ı hayata geçireceğiz" dedi.
SİLİ'DEN DE TAM DESTEK
AKİSK Yönetimi, Dim'in ardından gelişmeler hakkında bilgi vermek ve projeye destek almak amacıyla Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili’yi ziyaret etti. Ziyaret ve yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getiren Sili, "Kulüp tarafından Alanya Akdağ Kayak Merkezi Tanıtım Etkinliği yapılacak. Çalışmaların öncelikle kamuoyunda karşılık bulması çok önemli. Bizler de dernek olarak bu oluşumu destekliyoruz. Akdağ bölgesinin kayak ve rekreasyon merkezine dönüşmesi Alanya turizmine önemli katkı sağlar" ifadelerini kullandı.
AKDAĞ'I GEZDİLER
AKİSK tarafından ayrıca "Alanya Akdağ Kayak Merkezi Tanıtım Etkinliği" düzenlendi. Etkinlik öncesi konuşan kulüp Başkanı Handan Aydemir "Uludağ'da erken kapanan otelleri görünce, Davraz’ın alt pistlerinde iki aydan beri hiç kar olmadığını duyunca, bir de üstüne basında çıkan 'Kartepe'de de pistler kapandı, oteller boş kaldı. Van'ın Gevaş ilçesindeki Abalı kayak merkezi, 2017 yılının sonunda ve 2018 yılı içinde yeterli kar yağışı olmadığı için bir türlü sezona 'merhaba' diyemedi. Kuraklık, kayak merkezlerini de vurdu. Kar kalınlığı düştü, pistler kapatıldı' gibi manşetleri okuyunca Akdağ'da karın eridiği paniğine kapıldık. Akdağ uzmanlarının beyanları ve yönetim kurulunun gözlemleri neticesinde oluşturduğumuz 'Akdağ'da kar da var kayak da var' sloganı ile başlattığımız organizasyonumuzun fiyaskoya dönüşme ihtimali uykularımızı kaçırmaya başlamıştı. Her ne kadar konunun uzmanları "Akdağ’ı Davraz ve Uludağ ile kıyaslamayın, burada oralardan çok daha uzun süre kar kalıyor deseler de, Erzurum, Van, Kars gibi çok soğuk iklimi olan bölgelerden aldığımız haberler kaygılarımızı arttırdı. Etkinlikten iki gün önce planladığımız keşif gezisini hemen erkene aldık. Neyseki karşılaştığımız tablo bizleri rahatlattı. Ülkede hüküm süren kurak hava koşullarından elbette Akdağ da etkilenmişti. Mevcut kar daha önceki yıllara göre tabiki daha azdı ama bu haliyle bile Saklıkent ve Davraz’dan çok daha iyi kar miktarı bulunduğunu gördük. Bunun hiçbir şekilde etkinliğimizi etkilemeyeceğini anlamanın rahatlığıyla yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Akdağ'da kayak yaparak keşif gezimizi mini bir pazar etkinliğine dönüştürmüş olduk" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472