Yine yeni yeniden Süper Lig'deyiz

AYTEMİZ Alanyaspor, Sivasspor maçına sakat ve cezalılardan dolayı mecburi değişiklikler yaparak sahaya çıktı. Mesut Bakkal kart cezalısı sol bek N'Sakala yerine Berkan'a, Tzavellas yerine Barış'ı sahaya sürerken, sakat olan Fernandes’in yerine de Efecan tercihinde bulundu.

*

Aytemiz Alanyaspor için diğer maçın durumuna göre ligde kalıp kalmayacağı belli olacağı için maçın genelinde Mesut hocanın oyun kurgusu oynamıyorsan oynatma ve puan al üzerine idi. Sonuçta hocanın oyun planı tuttu ve son anlarda da olsa beraberliği kurtararak maçı tamamladık. Aynı saatte oynanan Beşiktaş-Osmanlıspor maçı sonucu da lehimize olunca ligin bitimine bir hafta kala Süper Lig'de kalmayı garantiledik. Osmanlı’nın yenilmesi sadece bizim ligde kalmamızı garantilemedi, aynı zamanda Konyaspor da bu sonuçtan sonra ligde kalmayı garantiledi.

*

Bu maç için analiz yapmak yerine heyecanı anlatmak daha yerinde olacak. Gerek Alanya halkı, gerekse Sivas'ta takımın yanında olan sporseverler 90 dakika boyunca kendi maçından daha ziyade Beşiktaş-Osmanlıspor maçına kilitlendi. Her iki maçın da lehte ve aleyhte gidip gelmesi olağan üstü heyecan yaşattı. İki maçta en dikkat çeken ayrıntı ise Alanyaspor'dan gittikten sonra fazla forma şansı bulamayan Vagner Love'ın Beşiktaş’ın galibiyet golünü atması oldu.

*

Aytemiz Alanyaspor’un Süper Lig serüvenini ilerleyen zamanda elbette kaleme alacağız. Bugün kısa olarak da olsa Süper Lig'de kalmamızı sağlayan tüm bireylere teşekkür ediyoruz. Diğer bir sevincimiz de, bu sonuçla ligde kaldığımıza en çok da son maça kalmadığı içindir. Şimdi son maç gerek bizim için gerekse Antalyaspor için idman maçı havasında geçecektir. Her iki takıma da önümüzdeki sezon başarılar diliyorum. Aytemiz Alanyaspor bu sonuçtan sonra Türkiye’ye bir kez daha ‘"Süper Lig'de misafir değil, ev sahibiyiz" dedi.

YORUM EKLE

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472