Alanya’da 14 Şubat’ta sevgililer çiçeksiz kalacak! Çiçek fiyatları yüzde 300 arttı

14 Şubat Sevgililer Günü öncesi Alanya’da bulunan çiçekçilerde hazırlıklar son sürat devam ediyor. Sevgililer Günü için binlerce gül stoklayan çiçekçiler, gülün tanesinin bu sene 14 Şubat’ta 30 TL’den satılacağını belirtti. Alanya’da uzun yıllardır çiçekçilik yapan Mustafa Eroğlu, çiçek fiyatlarının geçen yıla oranla yüzde 300 arttığını bu nedenle satışların düştüğünü söyledi.

‘BAZI ESNAFLAR DÜKKANLARINI AÇMAYI DÜŞÜNMÜYOR’

Özellikle ithal çiçeklerin fiyatlarının neredeyse 3 katı arttığını belirten Eroğlu, “Bu sene 14 Şubat’ı kara kara düşünmeye başladık. Bazı çiçekçi arkadaşlar dükkanlarını dahi açmayı düşünmüyor. Çünkü fiyatlar yüzde 300 oranında arttı. Vatandaşımızın da alım gücü yok. Bir çiçek yetiştirmek kolay değil. Biz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Gülün tanesini bu sene 30 TL’den satışa sunacağız. Artan maliyetler dükkan giderlerini de etkiledi. Bu fiyatlarla dahi ucu ucuna denk getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/9406825/alanyada-14-subatta-sevgililer-ciceksiz-kalacak-cicek-fiyatlari-yuzde-300-artti