Alanya merkeze 53 yıl sonra kar yağdı

Saat 11.00 sıralarında aniden başlayan dolu ve kar yağışı görenleri hayrete düşürdü. Vatandaşlar, dükkan altlarına sığınırken, esnaf ise dışarı çıkarak kar topu oynadı. Cadde ve sokaklar 10 dakika süren kar ve dolu yağışı ile beyaza bürünürken, merkezde bulunan seralar ve narenciye ağaçları zarar gördü.

‘SAHİL BEMBEYAZ OLDU’

Karla karışık yağan dolu, turistlerin gözdesi Alanya plajını 10 dakika içerisinde beyaz örtüyle kapladı. O sırada sahilde yürüyen bir vatandaş ise şaşkınlık içerisinde Alanya merkezinde böyle bir şeyle karşılaşmadığını belirterek, "Şu yaşıma kadar gördüğüm en tuhaf şeyi yaşıyorum. Her yer bembeyaz" dedi.

VATANDAŞLAR CEP TELEFONU KAMERALARIYLA KAYDETTİ

Dolu ile karışık kar yağışının en çok etkili olduğu Çıplaklı, Cikcilli ve Oba mahallelerinde kısa süreli de olsa görsel şölen yaşandı. Kar sürprizi ile güne başlayan vatandaşlar, yıllar sonra karşılaştıkları bu anı cep telefonu kameralarıyla ölümsüzleştirdi. Sosyal medya üzerinden yapılan kar paylaşımları kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

ALANYA'DA KAR YAĞIŞI YOL KAPATTI

Alanya’nın Güzelbağ Mahallesi’nin yolu, etkili olan kar yağışının ardından kapandı. Yetkililer yola çıkacak olan vatandaşları olası bir tehlikeye engel olmak için uyardı. Güzelbağ merkezde yaşayan vatandaşlar ise mahsur kaldıklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi.( Haber MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/9238387/alanya-merkeze-53-yil-sonra-kar-yagdi