Asla pes etmediler

AYTEMİZ Alanyaspor, Giresunspor deplasmanından 3 puanla döndü. Davidson ve Emre Akbaba'nın golleriyle maçı 3-1 kazanan Alanyaspor, 38 puanla Süper Lig'de üçüncülüğe yerleşti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Alanyaspor Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, "Elbette bizler galibiyeti aldığımız için çok mutluyuz. Arkadaşlarımızın sahada gösterdiği enerji ve bunun ötesinde rakibi tebrik etmek istiyorum. Her ne kadar maçın başında rakibe karşı 2-0 öne geçmiş olsak da asla pes etmediler. Oyun anlayışını değiştirerek bizim işimizi zorlaştırdılar. Özellikle 2-0'dan sonra geride 3’lüye dönmüş olmaları bizim kendi sahamızda yaptığımız pas aksiyonlarını dengeleyerek topun onlarda kalmasına neden oldu. Bu doğrultuda rakip oyuncuların kalitesini ve hocanın asla pes etmeyen oyun kalitesini tebrik etmek istiyorum" dedi. 

"TOPUN BİZDE KALMASI ÖNEMLİ"

Alanyaspor'un sezon başından beri fazla gol yediğini hatırlatan Mateos, "Biz sadece 3 haftadır buradayız. 3 haftada henüz 2 gol yedik. Bizim oyun anlayışımızda topun bizde kalmasını istiyoruz. Topun bizde kalma süresi arttıkça bir pas limitimiz var. Son 3 maçta da yüzde 60'ın üzerinde oynadık. Top her ne kadar bizde kalırsa ve kaldığı süre uzarsa bizim de kalemizde göreceğimiz tehlikelere karşı gelmiş oluruz. Bizim oyun anlayışımız top bizde kalsın, rakipten daha fazla oynayalım ve buna engel olalım. Bir farklı noktaya daha değinmek istiyorum. Biz bugün gördüğünüz üzere defans hattında 3 oyuncuyu aynı anda değiştirdik. Oyuna sonradan giren Tayfur, Mevlja ve Milunkovic bizim istediğimiz katkıyı sağladılar" şeklinde konuştu.

"EMRE ÇOK BÜYÜK KATKI VERİYOR"

Emre Akbaba ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sanchez, "Emre’yi gerçekten tebrik etmek lazım. Sadece 2 haftada attığı gollerden dolayı değil biraz daha istatistik olarak yoğunlaşırsak sahanın en fazla koşan ve en yüksek sprint atan futbolcusu anlamına geliyor. Toplu, topsuz oyuna çok büyük katkı veriyor. Gerek topu alıp yaptığı dönüşleri, attığı pasları ve topsuz olarak sunduğu opsiyonları rakibin pozisyon almasını gerçekten güçleştiriyor" ifadelerine yer verdi. Haber MERKEZİ

- Yeni Alanya Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/9221729/asla-pes-etmediler