Gidişiyle de olay oldu! Alanya EAH Başhekimi Lakadamyalı veda etti

LAKADAMYALI, şu ifadeleri kullandı: "Yaklaşık 2,5 yıldır sürdürdüğüm Başhekimlik görev süremin sonuna geldim. Sağlık çalışanlarımızla ve hekimlerimizle birlikte başlattığımız Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gelişim, değişim ve dönüşümünün hız kesmeden devam edeceğine inancım tamdır. Pandeminin yaşandığı bu zor görev döneminde cansiperane çalışarak güzel işler ortaya koyan tüm sağlık çalışanlarıma müteşekkirim. Bir görevi daha layıkıyla yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim. Desteğini her zaman hissettiğim müstesna insan Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, bölge milletvekillerimize ve tüm siyasi partilerin İlçe Başkanlarına şükranlarımı sunuyorum. Yaklaşan 2022 yılının sağlık, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum. Sağlıkla kalın."

VATANDAŞLAR NOT VERDİ

ALANYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Lakadamyalı'nın görevi dün sona erdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla veda eden Lakadamyalı, "Bir görevi daha layıkıyla yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim" dedi. Ancak vatandaşların sosyal medyada Lakadamyalı'yı eleştirerek uğurlamaları dikkat çekti.

İşte haberlerin altına yapılan bazı yorumlar:

YAZIK ETTİNİZ: Kaç insanın ahını aldı. Yavaneleri ile birlikte…


VATANDAŞ: Her türlü kötülük yapıldı fakat tek yapılmayan. Vatandaş mağdur edildi. Randevu yok. Her taraf pis. İlgi alaka yok. Sekreterlere bir şey sorulmuyor zaten. İdarede muhatap yok. Bu hastane en azından bunlardan önce muhatap vardı. Bakalım bozdukları hastane kaç yılda düzelecek. Bunları araştırmadan atayana sormak lazım niye bu adam?

YIKIM BİTTİ: Alanya’da sağlık hizmetlerini 20 yıl öncesine geri götüren, halkın doktora ulaşımını dolaylı olarak engelleyen, doktorları çalıştıramayan, tüm Alanya’yı devlet hastanesinden nefret ettirir hale getiren birinin verdiği hasarı 100 kişi bir araya gelse telafi edemez. Bu şahsın gidişi Alanya adına hayırlıdır. İnşallah gelecek olan da Alanya için beslenen umutları adaletli hizmet ile gerçeğe dönüştürür.

FATMA YİLMAZ: Hastanenin hiç bir şeyinden memnun değiliz. Her yer dökülüyor.

S. HATİCE: Çalışanların motivasyonunu bitirdi…

BOZKURT: Çok geç kalındı çok... Hekimler istifa ediyor. Randevu almak mümkün değil. Çalışanlar mutsuz. Yerine kim gelecekse iyi karar verilmeli. Hastanede tam bi kaos hakim. İş barışını sağlayacak dürüst çalışkan saygılı bir başhekim lazım.

AYNUR: Hastane de problemleri çözmek yerine çalışanlara mobing uygulayan, yenilikler, güzellikler getirmek yerine doktorları bezdirip istifaya mecbur bırakan, hemşiresi, sekreteri, personeline varana kadar idare personeli dışında mutsuz, umutsuz çalışanları tayin ve istifalara mecbur bırakan bu kadar başarısız bir ekip görülmemiştir…

İÇERİDEN BİR SES: Çok çektirdi bize ilahi bir adalet varsa ki var hakkımız asla helal değildir ne bu dünya da ne öbür dünya da...

DAHA GİTMEM O HASTANET: Hastaneye geldik muayene olamadık kapısından içeri girip derdimizi anlatamadık. Antalya’da tedavi olduk.

ALİ ZEYCAN - Gelecek olan giden baş hekime aratmasın inşallah istifa eden doktorlarımıza yerine kimse dolduramaz gelecek olana Alanya’ya hayırlı olsun.

HEPSİ GİTSİN: Muayene yok. Aşılamada Alanya en geride mali durum kötü. Kapılar kapalı. İdareye hiç bir çalışan gitmiyor. Bu ekip başarılı demi aklı başında olan tüm ekibi yeniler. Kendi içlerinde kavgadan vatandaşlara hayrı yok. Devlet terbiyesi yok bunlarda. Alt üst kim belli değil…

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/8855994/gidisiyle-de-olay-oldu-alanya-eah-bashekimi-lakadamyali-veda-etti