Alanya sokaklarına ‘Korona’ korkusu geri geldi!

ÖZEL HABER/ Gülşah Anak

Alanya’da havaların soğuması ile birlikte vaka sayıları hızla arttı. Vakaların çoğunun ‘Delta’ olması ise kaygıyı daha fazla arttırdı. Pandemiyle birlikte ekonomik açıdan son 2 kış geçiren vatandaşlar bu süreçte kısıtlamaların yeniden gelmesini istemiyor. Dim TV’ye özel açıklamalarda bulunan Alanya halkı, aşısını yaptırmayan kişilere de sitem etti.

AKÇOCUK: ‘KISITLAMALAR GERİ GELMEMELİ’

Sokağa çıkma kısıtlamalarının geri gelmemesi gerektiğini belirten Market ve Tekel işletmecisi Ali Akçocuk, “Alanya’da havalar malumunuz soğudu. Bununla birlikte delta varyantının da arttığını haberlerden takip ediyoruz. Alanya’da korona kabusu yeniden gelecek gibi. Bu süreçte yeteri kadar tedbir alınmıyor. Kapanmalar tekrar gelirse halimiz çok kötü olur” dedi.

TEKELİOĞLU: ‘TEDBİRLER YETERSİZ KALIYOR’

Duyarsız vatandaşların bir an önce bilinçlenmesi gerektiğini vurgulayan Ümit Tekelioğlu, “Maalesef alınan tedbirler ve yaşanan süreç istediğimiz gibi değil. Bilhassa havalar soğuduğu için kapalı yerlerde bulunmak zorundayız. Bu konuda da birtakım eksiklikler var. İlçe genelinde tedbirler alınmaya çalışılıyor ancak bazı vatandaşlarımız bu konuda duyarsız davranıyor. Biz ailecek aşılarımızı olduk ancak aşılarını yaptırmamakta ısrarcı bir kesim hala var” şeklinde konuştu.

KEREMOĞLU: ‘BİREYSEL TEDBİRLER ÖNEMLİ’

Koronavirüs aşısında beklenen hatırlatma dozuna değinen Diş Hekimi Murat Keremoğlu, “Bu süreçte en önemlisi bireysel olarak alınan tedbirler. Kişinin kendisini koruması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu geçiş dönemlerinde greyfurt, portakal gibi doğal besinlere ağırlık vermemiz gerekiyor. Topluluk olarak bağışıklık kazanmamız gerekiyor. Biz iki doz aşımızı da olduk. Üçüncü doz aşı için müracaatta bulunduk. Ancak Sağlık Bakanlığı’ndan 20 gün olmasına rağmen cevap gelmedi. Sistemde gözükmesi gerekiyor. Sağlıkçı olduğumuz halde üçüncü doz aşımızı olamıyoruz” diye konuştu.

CEYHAN:’KİMSENİN KORONAYI TAKTIĞI YOK’

Geçim derdine düşen vatandaşın koronavirüsü düşünmediğini belirten Esnaf Fatih Ceyhan, “Artan vakalarla birlikte ben kapanmaların geri geleceğini düşünmüyorum. Çünkü insanlar çok büyük ekonomik sıkıntı yaşıyor. Bu saatten sonra kimsenin de koronayı filan taktığı yok. Bu saatten sonra vatandaşın koronayı çok düşündüğünü zannetmiyorum. İnsanlar geçimlerini düşünüyor. Aşısını yaptırmayan insanlar yanlış yapıyor. Aşısını yaptıran herkese haksızlık yapıyorlar. Sonuçta herkes aşısını yaptırsa bu işten kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

İPEK: ‘SADECE KENDİLERİNE ZARAR VERMİYORLAR’

Hijyen ve tedbirin önemini yineleyen Esnaf Sedat İpek ise şunları söyledi: “Ben iki doz aşımı da oldum. Üçüncü doz aşı çıkarsa onu da olacağım. Herkesin kendisine dikkat etmesi gerekiyor. Hijyen çok önemli. Aşısını yaptırmayan kişiler kendilerinin dışında yakınları dahil olmak üzere çok kişiye zarar veriyorlar”

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/8748930/alanya-sokaklarina-korona-korkusu-geri-geldi