Okan Yiğit kimdir? Okan Yiğit'in Biyografisi

Okan Yiğit kimdir, 18 Nisan 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan “Fenomen” adlı yarışmaya katıldı.

Okan Yiğit, 1996 yılında Antalya‘da doğmuştur. İstanbul‘da yaşayan Okan, aslen Antalyalıdır. 75.Yıl Cumhuriyet Lisesi’ni bitirdikten sonra öğrenimine açık öğretimde devam etmektedir. Antalya Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Basketbol, yüzme, futbol gibi sporlarla yakı yeteneği olan oyunculuğu geniş kitlelere gösterebilmek için İstanbul’a gelmiştir. İnternetten yayınladığı skeç, mini dizi ve talk showlarla 1.000.000’un üzerinde görüntülenen videolar üreterek adını internet fenomenleri arasına yazdırmış. Birçok dizi ve reklam filminde oynamıştır. Hedefi oyunculuk alanında Hollywood‘da yer almak. Okan, bu yüzden de Fenomen‘i kazanacağına oldukça emin.

18 Nisan 2016 tarihinde TV8 ekranlarında Öykü Serter‘in sunumu ile başlayan ve aynı evin içerisinde yaşayacak 6 erkek ve 6 kadın olmak üzere başlangıç itibariyle toplam 12 yarışmacının bulunduğu “Fenomen” adlı yarışmaya katıldı. Fenomen Kadın Yarışmacıları Çiğdem Çelik, Derya Şireci, Simay Tokatlı, Özden Cerrahoğlu, Gül Köseoğlu, Ayşenur Balcı olurken, Fenomen Erkek Yarışmacıları Kerim Savaş Sarı, Muhammet Kayku, Osman Aydın (Fenomen), Onur Yüksel, Okan Yiğit, Serbay Çelikbaş olacak.

- Yeni Alanya Gazetesi, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/7676098/okan-yigit-kimdir-okan-yigitin-biyografisi