Alanya'daki kaçak yapıların yıkımına başlandı

İÇİŞLERİ Bakanlığı Mülkiye müfettişlerince yazı gönderilmesi üzerine Alanya Belediyesi İmar İskan Müdürlüğü'nce yapılan incelemede Dinek'teki bir otelin tadilat gerekçesiyle 43 odadan 70 odaya çıkarıldığı belirlendi. Ayrıca otele bar, restoran ve hamam bölümlerinin eklendiği tespit edildi. Tebligat gönderilmesinin ardından Alanya Belediyesi yetkilileri gözetiminde otelin kaçak kısımlarının yıkımına başlandığı belirtildi.

KAÇAK DİSKO DA YIKILDI

Öte yandan, Alanya'nın iskele bölgesinde Hazine ve sit arazisi üzerinde bulunan bir eğlence merkezinin fazladan kat çıktığı haberi Yeni Alanya'nın 23 Ocak 2020 tarihli sayısında "Alanya'nın kalbine hançer' başlığıyla gündeme taşınmış ve kaçak yapıaşma tespit edilmişti. Vatandaşların şikayeti sonucu eğlence merkezi Alanya Belediyesi'nin kararıyla yıkıldı.

BAŞKAN YÜCEL: KAÇAK YAPILAR YIKILACAK

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel daha önce Avsallar ve Okurcalar Mahallesi sahillerinde bazı oteller tarafından izinsiz yapılan iskelelerin İmar Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince yıkıldığını belirterek, kaçak yapılara müsaade etmeyeceğini söyledi. HABER MERKEZİ

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6907985/alanyadaki-kacak-yapilarin-yikimina-baslandi