Alanya’da ileri onkoloji için ilk adım atıldı

ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu, sağlık alanından yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Toklu yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlık kurumlarında en karmaşık hizmetlerin başında Onkoloji Hizmetleri gelmektedir. Antalya ilinin doğusunda kapsamlı onkoloji hizmeti üreten hiçbir sağlık sunucusu bulunmamaktadır. Bölgenin ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda kapsamlı bir onkoloji ünitesi mutlak ihtiyaçtır.
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğimiz ile yaptığımız temaslardan aldığımız bilgiler doğrultusunda Hematoloji ve Medikal Onkoloji Poliklinikleri ile beraber ayaktan kemoterapi ünitesi, kemoterapi ilaç hazırlama ünitesi ve Dahiliye servisi içerisinde yataklı tedavi ile beraber palyatif bakım hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Son 6 aylık süreçte 3,750 poliklinik hastamız görülmüş ve 7 koltuklu ayaktan kemoterapi ünitemizde 318 tedavi seansı sunulmuştur.

MODERN CİHAZLARLA DONATILACAK

Bakanlığımıza ileri onkoloji tanı (nükleer tıp ünitesi) merkezi ve ileri tedavi uygulamaları (radyoterapi) için cihaz istemleri yapılmıştır. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yenilikçi, modern cihazlarla donatılmış onkoloji merkezine doğru önemli adımlar atılmıştır.

- Yeni Alanya Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6612089/alanyada-ileri-onkoloji-icin-ilk-adim-atildi