Alanyalı Kadınlar 8 Mart için hazır

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan başkanlığında yapılan toplantıya Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Özbıdak, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gölgen Uğur, İyi Parti Yönetim Kurlu Üyesi Şenol Gülbahçe , Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Deniz Özdemir ile Kadın Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri Dilek Canpolat ve Perihan Tığlı katıldı.

Birleşmiş Milletlerin 44 yıl önce, 16 Aralık 1977 tarihinde aldığı kararla her yıl 8 Mart günü gerçekleşen “ Dünya Kadınlar Günü” bu yılda Alanya Kent Konseyi öncülüğünde hazırlanan programla anılacak. 08 Mart Pazartesi günü 11:30’da Atatürk Anıtı’nda başlayacak program saygı duruşu, İstiklal Marşı, ortak basın açıklaması, kadınların dövizlerle verdikleri mesaj ve dilek panosuna dileklerin asılması ile sone erecek Program kapsamında ayrıca Alanyalı hayırsever kadınların yer aldığı birde fotoğraf sergisi açılacak.

Dünya Kadınlar Günü, kadın haklarının kazanılmasında nereden yola çıkıldığının, hangi aşamalardan geçilerek bugünlere ulaşıldığının anımsanmasında ve bundan sonra daha iyiye ulaşılması için yapılması gerekenlerin değerlendirilmesi yönünden büyük önem taşıdığını kaydeden Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan kadınları programa katılmaya ve haklarına sahip çıkmaya davet etti. ( Haber Merkezi)

- Yeni Alanya Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6518818/alanyali-kadinlar-8-mart-icin-hazir