Alanya'da karla mücadele başladı

Yurt genelinde etkili olan soğuk havanın Alanya'nın yüksek kesimlerinde kar yağışına neden olması üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, çalışma başlattı. Kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerde ulaşımda aksama yaşanmaması ve olası kazaların önüne geçmek adına grup yollarında kar temizlik çalışması gerçekleştirildi. Buzlanmaya karşı tuzlama yapıldı.

Alanya Taşatan ve Gazipaşa'da da kar yağışından kapanan grup yollarında greyderle yol açma çalışması yapan ekipler, ulaşımı rahatlatıyor.

ANTALYA GENELİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çalışmalar Alanya'nın yanı sıra Akseki’de Karakışla, Ceceler, Günyaka, Susuzşahap, Değirmenlik, Süleymaniye, Bademli Mahalleleri ile Cevizli, Salihler, Kuyucak, Gümüşdamla, Çınardibi Mahallelerinde de aralıksız sürdü. Büyükşehir ekipleri ulaşımda aksama yaşanmaması ve yolların açık kalması için küreme ve temizlik yoğun çaba harcıyor.

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, aynı zamanda Elmalı Küçüksöle, Büyüksöle, Geçmen, Elmalı Ovacık, Korkuteli ilçesi Beğiş, Avdan, Manay, Osmankalfalar, Taşkesiği, Varsak Yaylası ile Kumluca ilçesi Kuzca Büyükalan grup yollarında da çalışma yapıyor.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6502939/alanyada-karla-mucadele-basladi