MHP’li Vekil Başkan bombaladı: ‘Böcek’in kalemle mezarını kazmaya çalıştılar’

DİM TV ekranlarında izleyicisiyle buluşan İğneli Fıçı’nın dün akşamki canlı yayın konuğu MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan oldu. Cumhur İttifakı’nın güçlü bir biçimde yoluna devam ettiğini vurgulayan Vekil Başkan Millet İttifakı’na yüklendi. Başkan “HDP Millet İttifakı’nın artık gizli değil aleni ortağıdır. HDP yok diyorlar ama İzmir dışındaki hiçbir büyükşehri HDP’nin desteği olmadan alma şansları yoktu” dedi. Son günlerde çok tartışılan Saadet Partisi ziyaretlerini de değerlendiren Başkan ittifak iddialarına göz kırptı ve “Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’nda olması hepimizi mutlu eder. CHP ve HDP ile birleşmesi ülkeye hayır getirmez” yorumunda bulundu.
‘KALEMLE MEZARINI KAZMAYA ÇALIŞTILAR’
Antalya, son günlerde yaşanan görevden almaları ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in görevine başlaması sonrası yaşanan krizleri konuşuyor. Vekil Başkan yaşanan süreci çarpıcı ifadelerle değerlendirdi. Canıyla boğuşan Başkan Böcek’e yanlış yapıldığını vurgulayan Başkan “Böcek’in hastalığı sürecinde CHP çok kötü bir sınav verdi. Hastalıktan yeni ikballer çıkarılması ahlaki de değil, etik de değil. Böcek canıyla boğuşurken elinde kalemlerle mezarını kazmaya çalıştılar” şeklinde konuştu.
VEKİL BAŞKAN: 40 SATIR MI? 40 KATIR MI?
Vekil Başkan, Kabine Toplantısı’ndan umduğunu bulamayan restoran ve kafe esnafı için de 15 Şubat’a işaret etti. Desteklerin artması için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Vekil Başkan “Vatandaşlara verilen hiçbir desteğe biz de yeterli demiyoruz ama ülkemizin bütçesi, imkanları bu kadar. Restoran sektöründe çalışanların yüzde 65-70’i işsiz. 15 Şubat’ta yapılacak toplantıdan umutluyuz. Restoranları kapattığımız zaman esnafımız işsiz kalıyor. Açıldığı zaman da vaka sayıları artıyor. ‘40 katır mı, 40 satır mı?’ denir ya içinde bulunduğumuz durum tam da bu şekilde” dedi. ( Haber Merkezi)

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6339211/mhpli-vekil-baskan-bombaladi-bocekin-kalemle-mezarini-kazmaya-calistilar