Büyük onur! Bakan Çavuşoğlu’na “Hilal-e Pakistan” nişanı verildi

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, Pakistan Cumhurbaşkanı Dr. Arif Alvi tarafından " Hilal-e Pakistan" Devlet Nişanı takdim edildi. Nişan töreni, ülkenin resmi marşı eşliğinde saygı duruşu ve askerlerin Bakan Çavuşoğlu’nu selamlaması ile başladı.

'İNSANİ DİPLOMASİ ANLAYIŞI'

Alvi, Bakan Çavuşoğlu’nun insani diplomasi anlayışı ile uluslararası barış ve güvenliğe katkıda bulunduğunu vurgulayarak, " Türkiye-Pakistan ilişkilerinin gelişimine büyük katkılar yaptı. Bu nişanı kendisine takdim etmekten mutluluk duyuyorum" dedi.

TOKLU VE ŞAHİN: BAKANIMIZ GURURUMUZ

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve ALTSO (Alanya Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Mehmet Şahin, yayınladıkları mesajlarda Alanya'nın gururu Bakan Çavuşoğlu'nun kendilerini bir kez daha gururlandırdığını belirterek tebrik ettiler ve başarılarının devamını dilediler.

DİM: BAŞARILARI TAÇLANIYOR

KGK (Küresel Gazeteciler Konseyi) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, "Bakanımız her zaman göğsümüzü kabartıyor, Alanya'nın, bölgenin ve ülkemizin gururu olmaya devam ediyor. Uzun yıllardır sürdürdüğü Dışişleri Bakanlığı görevindeki başarılı çalışmalarını, çok sayıda devletten aldığı nişanlarla taçlandırıyor. Bu nişan da son olmayacak, devamı gelecektir. Tebrik ediyorum" dedi. ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6066731/buyuk-onur-bakan-cavusogluna-hilal-e-pakistan-nisani-verildi