CHP Alanya: Emeklileri ölüme terk ettiler

PARTİ binasında açıklama yapan Coşkun Karadağ, emekli maaşlarına yapılan zam konusuna değindi. Asgari ücret tespitinin ardından emeklilere yüzde 6-8 arasında bir zammın öngörüldüğünü belirten Karadağ, bunun ölüme terk anlamına geldiğini söyledi. Karadağ, “Emekli demek bu yaşına kadar devlete artı değer kazandırmış, birtakım hizmetleri geçmiş kişiler demek. Onlara bu maaşı uygun görmek bence doğru değil. Emekliler ülkemizde çok daha rahat şekilde yaşamayı hak etmiş kişiler olmalı” dedi.

“ZAMAN İÇİNDE TOPLUMU AYRIŞTIRIR”

Emeklilere yüzde 6 zam yapıldığını ancak akaryakıt, elektrik, doğal gaz ve köprü geçişlerine muazzam zamlar yapıldığını ifade eden Karadağ, “Paralar bazı zenginlerin kesesine aktarılmaya çalışılıyor. Emeği ile çalışanlara öngörülen zam çok az. Yandaşlara yapılan zam çok çok fazla. Bu zaman içinde toplumu ayrıştırmayı getirir” diye konuştu.
Covid-19 aşısıyla ilgili de konuşan Başkan Karadağ, “Kimler aşı olacak, sıralaması ne şekilde olacak belli değil. Bazı art niyetli kişiler aşı üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor. Hangi aşının hangi tarihte ve kimlere yapılacağını hem Alanya hem Türkiye için açıklanmasında fayda görüyorum” ifadelerini kullandı. ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/6014412/chp-alanya-emeklileri-olume-terk-ettiler