Alanya'da 'insanlık ölmemiş' dedirten hareket

YENİ Alanya Yazarı Feyzi Açıkalın'ın sosyal medyadan takipçileri ile paylaştığı videoda, Alanya'da evsiz vatandaşların kapalı bir durakta yattıkları görülüyor.
Turizm cenneti Alanya'nın en işlek caddelerinden biri olan Ahmet Tokuş Bulvarı'ndaki kapalı otobüs durağına sığınan evsizler, soğuktan korunmaya çalışırlarken görüntülendiler. Bu anlara ilişkin çektiği videoyu sosyal medya platformu Twitter'dan paylaşan Feyzi Açıkalın, yetkilileri göreve davet etti. Gönderisinde Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim'i etiketleyen Açıkalın, şu ifadelere yer verdi: "Alanya’da, eski adıyla Hükümet Binası’nın (Kaymakamlık) tam önündeki kapalı durakta haftalardır yaşayan vatandaşlarımız var. Onlar hakkında bir şey düşünmekte miyiz?"
BARCIN HAREKETE GEÇTİ
Bu haberin Yeni Alanya'da yayınlanmasının ardından Kargıcak Otelciler Derneği Başkanı, Klas Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Barcın harekete geçti. Yeni Alanya'ya açıklama yapan Barcın, Alanya’daki evsizlere, sokakta yatanlara Klas More Suit Otel'in kapılarını açtığını, kış boyu yatacak yer ve aş vereceğini söyledi. İrtibat numarası olarak (0242) 528 98 89'u veren Barcın, bu davranışıyla yine takdir topladı. ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5949775/alanyada-insanlik-olmemis-dedirten-hareket