'Yılbaşı alışverişini küçük esnaftan yapın'

 

KORKUTELİ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Fahrettin Özbek, ilçe halkına yılbaşı için yapacakları alışverişlerde küçük esnafı tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Fahrettin Özbek, koronavirüs ( Covid-19) salgın sürecinin özellikle küçük esnafın olumsuz etkilediğini belirterek, "Yılbaşı alışverişi bizler için iyi bir fırsat. Siz de her gün yüz yüze geldiğiniz dostlarınızın, mahallenizin, sokağınızın yapı taşı olan esnaf ve sanatkarın canlanmasını, biraz olsun nefes almasını istiyorsanız; özellikle pandemi sürecinde büyük fedakarlıklarda bulunarak iş yerini kapatan, ailesinin, kendisinin, yanında çalışanın geçimini riske atan esnaf ve sanatkarlara destek olalım, alışverişlerimizde küçük işletmeleri tercih edelim. Çünkü onlar içimizden biri" dedi.

Korkutelililere çağrıda bulunan Başkan Özbek, "Esnaf bir mahallenin kültürüdür, yaşatılması lazım. Hepimiz o kültürle büyüdük. Mahallenin bakkalı, kasabı, büfesi, terzisi, bekçisi onlar o mahallenin her şeyi. Evinin anahtarını bırakabileceğin çok güvenilir bir dost, paran bittiğinde bir banka, başın sıkıştığında, cenazen, hastan, düğünün olduğunda yardıma koşan, yanında olan kişilerdir" diye konuştu.

- Yeni Alanya Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5933990/yilbasi-alisverisini-kucuk-esnaftan-yapin