Ünlü Türkücü Engin Nurşani öldü, arkasından trajedi çıktı

GIRTLAK kanserine yakalandıktan sonra müzik kariyerine ara veren ve bir süredir yoğun bakımda tedavi gören 36 yaşındaki Engin Nurşani, dün sabah 07.00'de hayata gözlerini yumdu. Ünlü ismin ölümünün ardından babası Ali Nurşani'nin temmuz ayında oğlu için yaptığı yardım çağrısı yeniden gündem oldu.

TABUTA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Ünlü sanatçı için bugün Sarıgazi Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi. Sınırlı sayıda insanın katıldığı törende güçlükle ayakta duran Dilek Nurşani, eşinin tabutuna sarılarak dakikalarca gözyaşı döktü. Acılı eş, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

1,5 YILDIR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Engin Nurşani'nin hayatını kaybettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Yaklaşık 1,5 yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani'nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün (dün) saat 07.00'de hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz" denilmişti.

ÖLÜMÜN ARDINDAN TRAJEDİ ÇIKTI

Engin Nurşani’nin ölümün ardından sosyal medyada paylaşılan vefat haberinde babası Ali Nurşani’den söz edilmemesi ise dikkat çekti. Bu durum akıllara ‘Baba-oğul küs mü gitti?’ sorusunu akıllara getirdi.
Engin Nurşani’nin hastalığın ardından babası ile yaşadığı tartışma sevenlerini oldukça üzmüştü. Engin Nurşani basının hastalığını kullanarak sevenlerinden para istediğini, onları dolandırdığını açıklamıştı.
NE OLMUŞTU?
Baba Ali Nurşani temmuz ayında yaptığı açıklamada, "Değerli canlar. Gövdemin tek tüyü, bir tek oğlum maalesef gırtlak kanserine yakalandı sizin herkesin tüm sevenlerinin desteğine ihtiyacım var. Neyim varsa verdim. Böyle olmasını istemezdim. Sizlere gelmek istemezdim. Gün geldi sizlerin kapısına geldim. Elinizden ne geliyorsa… Oğlumun kurtuluşu için yardıma ihtiyacım var. Baba olarak buna ihtiyacım var. Başka bir dileğim yok. Sizleri çok seviyorum" demişti. Ali Nurşani’nin bu çağrısının ardından babasının timsah gözyaşları döktüğünü ve kendisini bir kez bile ziyaret etmediğini söyleyen Engin Nurşani, “Kendisi tedavi görebilmem için hiçbir şey yapmamıştır. Sahte gözyaşlarıyla hepinizi kandırmıştır. Beni kanser hastalığı yıkamaz diye düşünürken babamın yaptığı bu ayıpla sevenlerimin 5 lirasına göz diktiği için yıkıldım. Yardım kampanyası yok dememe rağmen benim hastalığımı kullanarak fırsata çevirdi. Hem benim sağlığımı hem sevenlerimin sevgisini dolandırdı” ifadelerini kullanmıştı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5926264/unlu-turkucu-engin-nursani-oldu-arkasindan-trajedi-cikti