ALSMO Başkanı'ndan Yeni Alanya'ya çarpıcı açıklama: O ücret bizim hakkımız

ALANYA Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Kerim Gökçeoğlu, "Biz hiç ara vermedik, mükelleflerimizin işi aksamasın diye çalışmaya devam ettik. Defter tasdik ücreti yıl içinde yapılan masraflar için bir kereye mahsus alınan ücret bu da bizim hakkımız" dedi.
Yeni Alanya'ya yaptığı açıklamada pandemi sürecinde çok sayıda işyerinin kapanmasına rağmen muhasebecilerin büyük risk alarak çalışmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Gökçeoğlu, "Bizim onurlandırılmaya ihtiyacımız var. İşimizi hiç bir dönem aksatmadık. Mükelelflerimiz zarar görmesin diye beyanları vermeye devam ettik. Bu süreçte 60 meslektaşımız ve bir oda başkanımız korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti" dedi.

'YILDA BİR KERE ALIYORUZ'

Pandemi sürecinde muhasebecilerin tahsilat oranının yarı yarıya düştüğünü vurgulayan Başkan Kerim Gökçeoğlu, "Defter tasdik parası yıl içinde yapılan noter, kağıt, saklama ücreti gibi masrafların toptan tahsilatıdır. Biz 10 lira 20 lira gibi küçük masrafları mükellefimizden istemeyiz. Yılda bir kereye mahsusu defter tasdik parası olarak talep ederiz, bu da bizim hakkımız. Bizler de zor durumdayız ve büyük risk içindeyiz" şeklinde konuştu. (İBRAHİM İPBÜKER)

- Yeni Alanya Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5923990/alsmo-baskanindan-yeni-alanyaya-carpici-aciklama-o-ucret-bizim-hakkimiz