Ukrayna'dan Bakan Çavuşoğlu'na 'İyilik Meleği' ödülü

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gün boyu sürdürdüğü Ukrayna temasları çerçevesinde çok sayıda görüşme yaptı ve akşam saatlerinde
Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky ile görüştü. Bakan Çavuşoğlu, bu görüşmeye ilişkin "Sayın Zelensky'e Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ilettik. Ukrayna’yla ilişkilerimiz mükemmel bir seviyede. 9. Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantısını önümüzdeki sene ülkemizde gerçekleştireceğiz" dedi.
BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NA BÜYÜK ONUR
Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Ukrayna Büyükelçiler Konferansı'na katıldı ve katılımcılara hitap etti. Bakan Çavuşoğlu'na hitabının ardından büyük bir sürpriz yapıldı. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Ukrayna Cumhuriyeti adına Bakan Çavuşoğlu'na 'İyilik Meleği' ödülü verdi.
Bakan Çavuşoğlu, "Ukrayna Büyükelçiler Konferansı'na hitap etmekten ve şahsıma layık görülen 'İyilik Meleği' ödülünü almaktan onur duyuyorum. Dışişleri Bakanı dostum Kuleba ve Ukrayna halkına teşekkür ediyorum" dedi.

'ÇOK ANLAMLI BİR ÖDÜL'

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Twitter'da yaptığı değerlendirmede "Ukrayna'dan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na 'İyilik Meleği' ödülü çok anlamlı. Ukrayna ile Türkiye’nin üst düzey dostluğunu tesis etmenin bir karşılığı olmalıydı. Tebrikler" dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5897419/ukraynadan-bakan-cavusogluna-iyilik-melegi-odulu