Hindistan'da 'gizemli bir hastalık' nedeniyle 300 kişi hastaneye kaldırıldı

DÜNYA genelinde yayılmış olan koronavirüs salgını henüz etkisini yitirmezken, aşı çalışmalarına hız verildi. Birçok ülke ikinci dalga nedeniyle alınan sıkı tedbirlere geri dönmek zorunda kaldı. Bu durum insanlarda tedirginlik yaratırken, Hindistan'dan gelen haberler korkuya yol açtı.

HASTALIK BELİRLENEMEDİ

Hindistan'ın güneydoğusundaki Andra Pradesh eyaletinde bulunan Eluru kentinde hafta sonu henüz belirlenemeyen bir hastalıktan dolayı 300 kişi hastaneye kaldırıldı. Yetkililer, hastalığın tespitiyle ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı.

KORONAVİRÜS TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI

Hastaneye başvuranların mide bulantısı, bilinç kaybı ve göz yanmasından muzdarip oldukları açıklandı. Hastaneye başvuranlara koronavirüs testi yapıldığı ve tamamının negatif çıktığı belirtildi.

"BAZILARI TİTREYEREK KRİZE GİRDİ"

Eluru Devlet Hastanesi'nden bir yetkili The Indian Express gazetesine yaptığı açıklamada, "Başta çocuklar olmak üzere, kendilerini iyi hissetmediklerini söyleyerek hastaneye gelenler gözlerinde yanma olduğunu belirttikten sonra aniden kusmaya başladı ve bazıları titreyerek krize girdi" dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5857897/hindistanda-gizemli-bir-hastalik-nedeniyle-300-kisi-hastaneye-kaldirildi