Alanya'ya virüs uyarısı: Çok çabuk yayılabilir!

BODRUM'DA yaşayan Fransız asıllı Türk vatandaşı, Uluslararası Deprem Ön Sinyalleri Kurumu Başkanı Ronald Karel, Akdeniz ve Ege bölgelerine yönelik bir uyarı yayınladı.
Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından vatandaşları dikkatli olmaya davet eden Karel "Akdeniz ve Ege bölgelerimize Aralık ayının ilk haftasında çok kötü hava şartları yaklaşıyor. Kum fırtınası, çamurlu yağmur ve çok kuvvetli kıble-keşişleme rüzgarları virüsü çabuk yayabilir. Lütfen dışarıya çıkmamaya çalışın. Şu an durum böyle maalesef" dedi.
ALANYA'YA SAĞANAK GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminine göre 28 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Pazar günleri Alanya'da hava parçalı bulutlu olacak. En düşük sıcaklık 15, en yüksek sıcaklık ise 22 derece. 30 Kasım Pazartesi günü itibarıyla sağanak yağış etkili olmaya başlayacak. 1 Aralık Salı ve 2 Aralık Çarşamba günleri de sağanak yağışlı olacak. Meteoroloji, bu sürede Alanya'da rüzgarın hızının saatte 7-13 kilometre arasında değişeceğini tahmin ediyor. Meteoroloji'nin 3 Aralık Perşembe günü ve sonrasına ilişkin tahmini ise henüz yayınlanmadı.
WEATHER.COM'UN ALANYA TAHMİNİ
Dünyaca ünlü hava tahmin sitesi weather.com da Meteoroloji gibi 28 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Pazar günleri Alanya'da havanın parçalı bulutlu olacağını tahmin ediyor. Tablolarına Alanya'da 30 Kasım Pazartesi günü itibarıyla sağanak yağışın etkili olmaya başlayacağını yansıtan weather.com, 11 Aralık tarihine kadar Alanya'da yağışını aralıksız süreceğini tahmin ediyor. Bu da hafta başından itibaren Alanya'da tam 12 gün sağanak yağışın durmayacağını gösteriyor. weather.com, bu sürede Alanya'da rüzgarın hızının saatte 9-12 kilometre arasında değişeceğini tahmin ediyor. weather.com'un 11 Aralık sonrasını kapsayan Alanya hava tahminleri henüz yayınlanmadı. ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5760086/alanyaya-virus-uyarisi-cok-cabuk-yayilabilir