Alanya otobüsünde canlı bomba paniği

Kafasında motosiklet kaskı, üzerinde metal eşya ve kabloların olduğunu belirterek "Canlı bomba" olduğunu söyleyen şahıs otobüste büyük paniğe neden oldu. Yolcuların ihbarı üzerine şüpheli şahıs etkisiz hale getirildi.

Tedbir amaçlı çağrılan bomba imha ekibi, şahısta canlı bomba düzeneğinin olmadığını belirledi. Kısa süreli yaşanan paniğin ardından otobüs yolculuğuna devam etti. Ardından yapılan incelemeler sonucu gözaltına alınan şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı öğrenildi. Şahsın Afyonkarahisarlı ve 1980 doğumlu Z.Y. olduğu, herhangi bir suç kaydının da olmadığı belirlendi.

Otobüste yolculuktuk yapan Süleyman Çiçek adlı vatandaş, “Şahsın şüpheli davranışları sonucu polise ihbar ettiler. Polis ekipleri müdahale ederek aşağı indirdi. Gözaltına alındı. Bizde otobüste bu noktada durduk. Allah’a çok şükür bir şey olmadı” diye konuştu.  Afyonkarahisar'a giden bir yolcu ise, "Kafasında motor kaskı, önü kapalı, kafasında radyo telsiz gibi bir şeyler var. Burada durduk, sonra polis geldi. Aşağı aldılar adamı " dedi.

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan olayla ilgili Ümraniye kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; *Bugün saat 20.00 sıralarında, Alo 155 hattına yapılan bir ihbarda; ilçemiz Şerifali Mahallesindeki terminalde bulunan otobüsteki yolculardan birinin canlı bomba olabileceği bildirilmiştir.*İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan araştırmada; ihbar edilen şahsın Afyonkarahisar -1980 doğumlu (Z.Y.) olduğu tespit edilmiştir.*Şahısla yapılan görüşmede bilincinin yerinde olmadığı, kaskı neden taktığına dair açıklama yapamadığı, ailesinden alınan bilgilere göre şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı ve kafasına sürekli kask takarak dolaştığı anlaşılmıştır. *Herhangi bir suç kaydı tespit edilemeyen şahsın, memleketine gitmek üzere yolcu otobüsüne bindiği ve ihbarın asılsız olduğu tespit edilmiştir. (İHA)

- Yeni Alanya Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5716245/alanya-otobusunde-canli-bomba-panigi