Büyükşehir'de yetki karmaşası... Hacıarifoğlu'ndan şok iddialar

Bu yazının BŞB Daire Başkanları ve Şube Müdürlerinin bulunduğunu Whatsapp grubunda paylaşılması kafaları karıştırdı.

Açıklamada Hacıarifoğlu şunları söyledi:

Başkan Böcek'in vekaletini sonlandırdığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hacıarifoğlu, " Kimi menfaat gruplarının düzmece evraklarla başkanın iradesini sakatlayarak belediyeyi ele geçirmesine müsade etmeyeceğim. Anılan evrakın şekil ve öz olarak doğru olup olmadığının anlaşılması için teftiş kuruluna soruşturma emri verdim. Müfettiş raporuna göre gereken işlemleri tesis edeceğim" dedi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in rahatsızlığı nedeni ile hastanede tedavi altında tutulması nedeni ile Başkan Vekilliği görevini yürüten Mehmet Hacıarifoğlu, kendisinin vekaletinin sonlandırıldığına ilişkin bugün akşam saatlerinde ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hacıarifoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Çeşitli sosyal medya platformlarında, sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in şahsıma verdiği vekaleti sonlandırdığı noktasında bir sahte yazı paylaşımı yapılmaktadır. Bu yazı sahtedir ve belgeyi düzenleyenler hakkında gerekli soruşturmayı yapmak üzere teftiş kurulumuz görevlendirilmiştir. Antalya Bşb de ki huzur ve sukünet ortamını sahte yazılarla bozmaya çalışanlar hakkında gerekli tüm idari işlemler tarafımdan hiç çekinilmeden derhal uygulamaya konulacaktır. Önemle belirtmek isterim ki; sayın Başkanın iradesini ortadan kaldırmak için koltuktan kalkmıyor değilim tam tersine başkanın herkesçe bilinen malum olan iradesini korumak için bu koltukdayım. Zira başkan tarafıma vekalet vermiştir ve vekaleti sahibine iade etmek üzere dört gözle sayın başkanımızın göreve dönmesini bekliyorum. Kimi menfaat gruplarının düzmece evraklarla başkanın iradesini sakatlayarak belediyeyi ele geçirmesine müsade etmeyeceğim. Anılan evrakın şekil ve öz olarak doğru olup olmadığının anlaşılması için teftiş kuruluna soruşturma emri verdim. Müfettiş raporuna göre gereken işlemleri tesis edeceğim. Sayın Başkanımız Emanetin asıl Sahibi Muhittin Böcek tarafıma verdiği emaneti geri aldığı güne kadar görevimi hakkıyla yapmak üzere görevimin başında olduğumu tüm Antalya Kamuoyununa duyururum." ( Haber Merkezi)

İşte Hacıarifoğlu'nun "Sahte" dediği belge:

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5704718/buyuksehirde-yetki-karmasasi-haciarifoglundan-sok-iddialar