Alanya'da büyük şok! Mustafa Aras koronaya yenildi

AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir süredir koronavirüs tedavisi gören CHP Alanya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aras vefat etti. Aras, Alanya Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinden emekli olmuş, ardından 2009-2014 yılları arasında CHP'li Demirtaş Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. 2014-2019 yılları arasında CHP'nin Alanya Belediye Meclis Üyesi olan Aras, son dönemde CHP Alanya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

Siyasette son derece etkin olan, meslek hayatında da binlerce öğrenci yetiştiren Aras'ın vefatı, Alanya'da herkesi şok etti. Aras, 2 yıl önce yayla evinde kalp krizi geçirmiş, zorlu bir tedavi süreci sonrası by-pass ameliyatı ile hayata tutunmuştu.

Yeni Alanya, Alanya'da eğitim ve siyasete damga vuran Mustafa Aras'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, öğrencilerine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı diler.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir süredir koronavirüs tedavisi gören CHP Alanya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aras dün akşam saatlerinde vefat etti. Aras’ın cenazesinin saat 10.30’da Antalya’dan alınarak direkt Demirtaş Mahallesi’ne getirilerek öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası aile mezarlığında toprağa verildi.

KARADAĞ: ÇOK ÜZGÜNÜZ

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ "Çok uğraştık ama olmadı. Çok yakın dostumdu. Ne yazık ki kaybettik. Yarın sayın Mustafa Aras için yapacağımız töreni kamuoyuna duyuracağız. Kovid-19 nedeniyle kısıtlı bir tören yapacağız. Allah rahmet eylesin" dedi.

ŞAHİN: HİZMET ADAMIYDI

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin "CHP Alanya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi, geçmiş yıllarda Demirtaş Belediye Başkanlığı ve Alanya Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevi yapan değerli hizmet adamı Mustafa Aras abimizin vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.
Alanya’mıza büyük hizmetleri olan merhuma Yüce Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri, Demirtaş ve Alanya’mızın kıymetli halkına başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun" dedi.

ÖZÇELİK: DOYAMADAN KAYBETTİK

CHP eski Antalya Milletvekili Adayı Diş Hekimi Murat Özçelik "Önce iyi bir eğitimciydi. Eğitimde Alanyamıza ciddi hizmetler verdi. Demirtaş Belediye Başkanlığı görevini hakkıyla, en güzel şekilde yaptı. Demirtaş ve bölge kırsalına ciddi hizmetleri oldu. Partimizin yılmaz savunucusuydu. İyi bir Cumhuriyetçi, iyi bir Atatürkçü, iyi bir dost, iyi bir abiydi. Doyamadan kaybettik. Alanyamıza ve ailesine başsağlığı diliyorum. Koronavirüsün ikinci dalgasını yaşıyoruz. Bu hastalığı lütfen ciddiye alalım" dedi.

DİM: HER ZAMAN HER YERDE ÖRNEKTİ

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim "Çok üzgünüm. Değerli bir insandı, beyefendiydi. Siyaseti de kendisi de çok düzgündü. Hep örnek bir eğitimci, örnek bir belediye başkanı ve örnek bir siyasetçi oldu. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına, CHP camiasına sabır ve başsağlığı dilerim" dedi.( Haber Merkezi)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5704408/alanyada-buyuk-sok-mustafa-aras-koronaya-yenildi