Alanya'da Başkan Böcek sevinci

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün koronavirüs tedavisi sonrasında akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle yoğun bakımdaki 64 günlük tedavinin ardından normal servise alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Böcek'in sağlık durumu hakkında sevindiren haberi verdi. Kılıçdaroğlu "Sevinçliyim, sağlığı gayet iyi. İnşallah kısa süre içerisinde taburcu olacak, görevinin başına dönecek. Başkanın morali de gayet iyi, gülümsedik, sohbet ettik, espri yaptık, yürüyüşe çıkacağımızı söyledik. (Antalya’da bir restoran) 7 Mehmet'ten yemek ısmarladığı zaman ne kadar memnun olduğumu ifade ettim. Gayet güzel bir sohbetimiz oldu" dedi.
Sağlık durumu iyiye giden Başkan Böcek, hasta yatağında sürpriz bir karara da imza attı. Böcek, iki gün önce Genel Sekreter Cansel Tuncer'in yetkilerini elinden alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu'nun vekaletini sonlandırdı.

ALANYA'DAN SEVİNÇ MESAJLARI

Böcek'in sağlık durumunda yaşanan olumlu gelişme Alanya'da da büyük sevinç yarattı. Sosyal medyada çok sayıda Alanyalı sevinç mesajları yayınladılar. Yeni Alanya'ya yaptığı açıklamada Başkan Böcek'in bir an önce sağlığına kavuşup görevinin başına dönmesini beklediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel "Sayın Böcek'in durumunun her geçen gün daha iyiye gittiği bilgisini büyük bir sevinçle aldık. Bir an önce sağlığına kavuşmasını canı gönülden istiyoruz. İnşallah, Allah Başkan Böcek'i çoluğuna çocuğuna, memleketimize bağışlar. Bir an önce eski sağlığına kavuşup görevinin başına dönmesi yegane temennimizdir. Dualarımız Muhittin Böcek'le. Geçmiş olsun" dedi.

ŞAHİN: ÇOK MUTLU OLDUK

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Böcek'in hızla iyileşmesi ve yönetime ilk müdahalesini büyük sevinç ve mutluluk içerisinde öğrendim. Kendisine bir kez daha geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlıklı olarak görevinin başına dönmesini diliyorum" dedi.
KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de "Memnuniyetle müşahade ediyoruz ki, Muhittin Böcek başkan kefeni yırttı. Dileğimiz, bir an önce görevinin başına dönmesi. Allah yar ve yardımcısı olsun" dedi. (ŞERİFE ÇOBAN)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5704402/alanyada-baskan-bocek-sevinci