Alanya Cezaevi'nde bir mahkum intihar etti! Şok ayrıntı

TAMER B. adlı 38 yaşındaki mahkumun, daha önce koronavirüse yakalanması nedeniyle karantina süresi bitmediği için kaldığı koğuşta nevresimle kendisini astığı öğrenildi. Tamer B'nin cansız bedeninin, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı incelemesinin ardından morga kaldırıldığı öğrenildi.

İntihar eden mahkumun, 31 Ekim Cumartesi günü ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden firar eden mahkum Tamer B. olduğu bildirildi. Hastanenin 7. katında koronavirüs tedavisi gören Tamer B, yatağa bağlı kelepçeden kurtularak havalandırmadan kaçmıştı. Firar eden Tamer B., kısa süre sonra Tosmur'da yaya olarak ilerlerken yakalanmıştı.
Tamer B'nin son koronavirüs testinin 'Negatif' çıktığı da öğrenildi.

ALANYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada aynen şu ifadeler yer aldı:
"Alanya L Tipi Kapalı Cezaevinde 11.11.2020 günü saat 17.38'de "Çeşitli suçlardan 2 yıl 6 ay hapis cezası olan ve  tutuklu bulunan Tamer B. (1982 doğumlu) Kovid-19'lu olmasından dolayı tedavisinin devam ettiği cezaevinde kendisine ayrılan tekli hücrede nevresim ile pencere demir parmaklığına kendini asmak suretiyle intihar etmiştir. Tutuklunun son testi negatif çıkmış ancak karantina süresi bitmediğinden tekli hücrede takip edilmekteydi. Cumhuriyet Savcısı talimatı ile Alanya Jandarma Olay Yeri İnceleme Timi'nin olay yerinde çalışmasını tamamladığı, yapılan ölü muayenesi sonrası Antalya Adli Tıp Kurumu'na sevki yapılmıştır. Tutuklu daha önce Kovid tedavisi için ALKÜ Hastanesi'nden iki hafta önce firar girişiminde bulunmuş, yakalanarak cezaevine konulmuş ve tedavisi tekli hücrede devam etmekteydi."( Haber Merkezi)

- Yeni Alanya Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5697599/alanya-cezaevinde-bir-mahkum-intihar-etti-sok-ayrinti