Alanya tarihine yolculuk! Işık saçıp gittiler: Mithat Demir-Mustafa Akın

ALANYA'NIN yeni nesil televizyon kanalı DİM TV'de (dimtv.tv) Alanya Tarihçisi, Araştırmacı, Yazar Oğuz Korum ve Yeni Alanya Genel Yayın Yönetmeni Ferit Kesen'in birlikte hazırlayıp sundukları Alanyaca, bu akşam da Alanya'ya ilişkin son gelişmeler, Yeni Alanya arşivinden Alanya'nın son 53 yılında yaşanan olaylar, bu sürece damga vuran insanlar ve konuları DİM TV ekranlarına taşımaya devam edecek. Her hafta çarşamba akşamı saat 20.00'de yayınlanan Alanyaca, 78. bölümüyle bu akşam Dim TV ekranlarında olacak.

ALANYACA'DA NELER VAR?

Tarihi çınar Alanya Lisesi'nin efsane öğretmenleri olan, 12 Şubat'ta kaybettiğimiz Mithat Demir ve geçen hafta kaybettiğimiz Mustafa Akın'ın 9 yıl önceki son televizyon röportajları Alanyaca'da olacak. Bu akşam saat 20.00'de DİM TV'de, binlerce Alanyalı'ya ışık saçıp giden Mithat ve Mustafa hocalarla randevunuz var. Sakın kaçırmayın.

DİM TV NASIL İZLENİR?

Alanya'da 'Yeni Nesil Televizyon' sloganı ile yayın hayatına başlayan DİM TV'ye nereden nasıl ulaşılır? İşte o çok kolay yollar:  'Yeni Nesil Televizyon' sloganı ile yayın hayatına başlayan DİM TV'ye, dimtv.tv internet adresinden, Google'a 'DİM TV' yazıp aratarak veya facebook.com/dimtvalanya adresinden, twitter.com/dimtvalanya adresinden, youtube.com/yenialanya adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. DİM TV'nin küçük boyutlu uygulamasını telefonunuza PlayStore veya AppleStore'dan kolayca indirebilirsiniz. Böylece cep telefonunuza gelecek bildirimlerle canlı yayınları ve haberleri kaçırmazsınız. Ayrıca, Smart TV'lerde tarayıcınıza dimtv.tv yazarak ya da Youtube uygulamasından 'DİM TV' şeklinde aratarak da büyük ekran konforunda, yüksek kalitede DİM TV'yi izleyebilirsiniz.
Ayrıca masaüstü bilgisayarınızdan www.yenialanya.com'a gidip, ana manşet panelinin sağında yer alan "DİM TV" logosuna tıklayarak da kolayca DİM TV'ye ulaşabilirsiniz. ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Medya bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5647626/alanya-tarihine-yolculuk-isik-sacip-gittiler-mithat-demir-mustafa-akin