Alanya’da genç annenin acı ölümü!

Alanya’da yaşayan Sevim isimli kadın, ağır bir hastalıkla mücadele ediyordu. Hasta yatağında oldukça zor günler geçiren kadın, maddi yetersizlikten dolayı oğlu Kuzey’e tablet alamamıştı. Uzaktan eğitime katılamayan Kuzey’in derslerinden geri kalmasını istemeyen anne Sevim’in tek isteği ise oğluna tablet alınmasıydı. 

Kızılay Kadın Kolları Şubesi bu duruma kayıtsız kalmayarak Anne ve oğlu Kuzey’i ziyaret ettiler. Hayırseverlerin destekleri ile alınan tablet Kızılay Kadın Şubesi Başkanı Hanife Özen ve gönüllüler tarafından oğlu Kuzey’e verildi. Ayrıca Kızılay tarafından Kuzey’e kıyafet yardımı da yapıldı. Hasta yatağında oğluna tablet ve kıyafet alındığı gören anne oldukça mutlu olurken, kıyafetlerin büyük alınmasını böylece Kuzey’in onları seneye de giyebileceğini söyledi. Bu sözler genç annenin son sözleri oldu.

Dün oğluna gelen tablet ve kıyafetlerle mutlu olan anne belki de son isteğini gördü ve dün akşam saatlerinde vefat etti. Tableti ve yeni kıyafetleri ile annesiz kalan Kuzey’i ise yine Kızılay gönüllüleri teselli etti.

Kızılay Kadın Şubesi Başkanı Hanife Özen dün yaptığı paylaşımda yapılan ziyaretle ilgili, “Ağır bir hastalıkla mücadele eden, Sevim Hanım ve oğlu Kuzey ‘i ziyaret ettik. Kuzey için seferber olan, tablet alan, Alanya’da iyilik hareketimize dahil olan, iyi yürekli gönüllülerimize teşekkür ederiz. Kuzey EBA’ya yarın itibari ile girebilecek. Hasta yatağında dahi oğluna alınan kıyafetlerini seneye de giyebilsin biraz büyük olsun, diyen Sevim Hanım anneliğin ne demek olduğunu bir kez daha hatırlattı.” demişti.

Başkan Özen bugün ise acı haberi vererek, “Sevim Hanım dün akşam hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin. Son günlerinde onun mutluluğuna vesile olan bağışçılarımızdan Allah razı olsun.” dedi.- Yeni Alanya Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5592220/alanyada-genc-annenin-aci-olumu