Alanya Şebnem’i son yolculuğuna uğurladı

ÖLÜMÜYLE sadece Alanya'yı değil tüm Türkiye'yi ağlatan kanser savaşçısı Şebnem, vasiyeti gereği Alanya'nın girişinde konvoyla karşılandı. Alanya HEP Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi olan Şebnem Köseoğlu, 2018 yılı eylül ayında yakalanıp, bir kez yendiği lösemiye 2019'da tekrar yakalandı. İlik naklinin ardından üçüncü kez lösemiye yakalanan Şebnem'in durumu 1 hafta önce ağırlaştı. Şebnem, yoğun bakım ünitesine alındı. İstanbul’daki tedavi sürecinde yaşadığı zorlu serüveni takipçilerine aktardığı 'Maskeli Şebnem' adlı sosyal medya hesabı bir anda sustu. Ve kara haber dün geldi. Vasiyeti gereği çok sayıda Alanyalı, Köseoğlu’nun cenaze aracını şehrin girişinde karşıladı.

GÖZ YAŞLARI EŞLİĞİNDE UĞURLANDI

Son isteğinin, konvoy ile Alanya’ya gelmek olduğu öğrenilen Köseoğlu için yüzlerce seveni saat 16.00’da ilçe girişindeki Dinek Mahallesi Ulaş mevkiinde araçlarıyla toplandı. İstanbul’dan gelen Köseoğlu'nun cenazesini karşılayan çok sayıda kişi buradan konvoy eşliğinde Oba Mahallesi’nde bulunan Hacıbaba Mezarlığı’na kadar eşlik etti. Köseoğlu'nun cenazesi ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde aile mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye, Köseoğlu’nun akrabaları ile mesai arkadaşlarının yanı sıra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, siyasi parti temsilcileri, STK başkanları ve çok sayıda kişi katıldı.

SON YOLCULUĞUNDA DAHİ KANSER HASTALARINA UMUT OLDU

Acı haberin duyulmasının ardından Köseoğlu ailesi, “Şebnem adına çelenk göndermek isteyen yakınlarımızdan ricamız; çelenk yollamak yerine, Şebnem adına Kanser Savaşçıları Derneği'ne bağışta bulunmanız. Şebnem hep umut doluydu, mücadele etmekten hiç vazgeçmedi. Şimdi, biz de onun başlattığı bu umudu sizin de desteğinizle büyütmek istiyoruz. Bu süreçte yanımızda olan ve bize destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Şebnem'in hep dediği gibi, ''İyilikte Buluşalım!''diyerek bir bağış kampanyası başlattı. Cenaze töreni kapsamında başlatılan çelenk kampanyasında yaklaşık 18.570 TL bağış toplandı. Alanya’nın savaşçısı Köseoğlu, son yolculuğuna giderken bile kanser ile savaşan ama parası olmayan hastalara destek sağladı.

“Planladığımız gibi konvoyla gireceğim Alanya’ya o zaman”

Köseoğlu, Alanya’ya en son 27 Haziran’da gelerek bir süre burada vakit geçirdi. O süreçte yaptığı bir paylaşımda “Bir sene sonra Alanya’dan Merhaba... Şu an size hissettiğim şeyleri anlatmak imkansız. Hayalini kurmaya başladığımdan beri nefesim bir garip, kalbim kat kat hızlı atıyor. Hala inanamıyorum burada olduğuma. Bir anda fark edip buradan giderken nakil olacağımı biliyordum, ama beni neler bekliyor bilmiyordum. Bu bir senede yaşananları, kemoterapileri, ilik aramaları, kampanyalardaki kişi olmayı, nakil olmayı, nakilde yaşananları, sonrasını, nüksleri, biyopsileri hiç hesaba katmamıştım. Ruhsal olarak yaşattıklarını anlatamam bile... Denedim olmadı. İyileşince anlatayım sözüm olsun. Kimseye söylemeden geldim, bir kaç güne de gideceğim. Çünkü benim korunaklı hayatım devam ediyor. Boynumda damar yolum hala açık. Aşırı dikkat etmek zorundayım. Zaten döndüğümün ertesi günü hastaneye yatıyorum. Buna kısa bir moral gezisi diyebiliriz. Henüz iyileşmedim yani özetle. Maceram devam ediyor. Aylar önce iyileşip gelmeyi, çok isterdim. Ama kısmet böyleymiş. Az kaldı ama... İyi olup geleceğim! O zaman kimseyi görmeden gizli gizli gelmeyeceğim. Planladığımız gibi konvoyla gireceğim Alanya’ya o zaman. Anıtta davullu zurnalı halaylar çekeceğiz hayalini kurduğumuz gibi. Çok tedbirli ve kontrollü olmak durumundayız ailece. O yüzden kimse alınıp, kırılmasın; aramadık, görüşemedik diye. Hatta görüşelim demeyin, çünkü evet diyemeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Köseoğlu’nun hayatını kaybetmesi, siyasetten spor dünyasına, tüm Türkiye’de birçok kişiyi derinden etkiledi. Akrabalarının yanı sıra yüzlerce kişi sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla üzüntülerini dile getirdi. (Gülşah Anak)

İLİŞKİLİ HABERLER:

MASKELİ ŞEBNEM HAYATINI KAYBETTİ

ŞEBNEM'İN AİLESİNDEN ANLAMLI ÇAĞRI

ALANYASPOR VE FENERBAHÇE'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5361266/alanya-sebnemi-son-yolculuguna-ugurladi