Cikcilli’de Gedevet Esintisi: Bu işletme Alanya’da fark yaratıyor!

KENDİ mesleğine aşık olan ancak gastronomi tutkusundan da bir türlü uzaklaşamadığını belirten Diş Hekimi Turgut Turga ve eşi Ülkü Turga tarafından açılan Gedevet Et Lokantası Cikcilli Mahallesi Alanyum AVM arkasındaki adresinde pandemi kurallarına uygun bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Cerrah bakış açısıyla hijyen kurallarının hat safhada tutulduğu işletme tarafından hazırlanan ‘Steril Paket Servis’ ise dünyada bir ilk olarak fark yaratıyor.

‘BU İMKANI ALANYA’DA DA SUNMAK İSTEDİK’

Konuyla ilgili Yeni Alanya’ya özel açıklamalarda bulunan İşletme sahibi Turgut Turga, “Gastronomi tutkum devam ediyordu. Bu aşamada Alanya’da ne yapabiliriz diye düşündük ve çoğu kişinin kilo ile et satışı yapan restoranlardan hizmet alabilmek için Manavgat ve farklı noktalara gittiklerini gördük. Alanya’da bu tarzda bir işletme yoktu. Biz de bu hizmeti Alanya’da sunmak istedik. Doyurucu ve seçkin menülerimizi uygun fiyatlarla aile ortamında misafirlerimize sunuyoruz” dedi.

‘BULAŞ RİSKİ SIFIR’

Alanya’da dezenfekte işlemlerinde ozon gazını kullanan tek işletme olan Gedevet Et Restoranında herhangibir bulaş riski olmaması adına birçok ürün çamaşır suyundan bin 800 kat daha güçlü olan ozon gazı ile steril hale getiriliyor. Bir süre sonra oksijene dönüşen ozon gazı insan sağlığına hiçbir zarar vermezken, tat ve koku kalıntısı da yapmıyor. Aynı zamanda Gedevet Et Lokantası tarafından tasarlanan ‘Steril Paket Servis’te de tüm ambalajların öncelikle ultraviyole ışın içeren bir dolapta sterilizasyonu gerçekleştiriliyor. Bu ışınlar ortam dezenfeksiyonunda, içme suyu sterilizasyonunda ve ameliyathanelerin temizliğinde de kullanılıyor. Hazırlanan ambalajların içine 200 derecede pişirilen ürünler konuluyor. Daha sonra bu paketler organ nakil çantalarına benzer olarak hazırlanan ve içine ozon gazı basılan çantalarla müşterilere ulaştırılıyor. Ulaşan paketleri müşteriler kendi elleri ile alıyor ve bu sayede sıfır temasla bulaş riski ortadan kaldırılmış oluyor.

İSMİNİ ALANYA’NIN POPÜLER YAYLASI’NDAN ALIYOR

Alanya’nın en kalabalık yaylalarından olan Gedevet Yaylasının doğal enerjisini misafirlerine yansıtmak adına bu ismi seçtiklerini belirten Turga, “Bir misafirimiz Gedevet Yaylası’na çıkıp bizi orada aramış. Gece 23.30’da bize ulaştı. ‘Biz sizin menünüzü çok beğendik ama navigasyon bizi Gedevet’e götürdü’ dediler. Biz Cikcilli Mahallesi’nde Alanyum AVM’nin arka caddesindeyiz. Alanyum AVM ile aramızda 62 metre bir mesafe var. Sipariş ve rezervasyon için 0 (242) 565-42-11 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Üst katta bulunan oyun salonumuz pandemi kapsamında aktif değil. Ancak bu süreci atlattığımız zaman aktif olacak. Aynı zamanda kadınlar ve erkekler için ayrı olarak özel mescitimiz bulunuyor. Çocuk misafirlerimiz için de küçük bir lavabo ve klozetten oluşan ayrı bir WC’miz var. Yetişkinlerle aynı tuvaleti kullanmıyorlar” ifadelerini kullandı.
(GÜLŞAH ANAK

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5341682/cikcillide-gedevet-esintisi-bu-isletme-alanyada-fark-yaratiyor