Başkan Yılmaz'dan sevindirici haber

ÇİN'DE başlayan ve tüm dünyaya adeta kan kusturan koronavirüs salgınında Türkiye’de 10 Mart tarihinden bu yana yani 163 gündür mücadele veriliyor. Bu süreçte salgının ilk günlerinde sokağa çıkma kısıtlamaları özellikle Antalya’ya büyük ölçüde yaramış ve vakaların en az olduğu bölge olarak göze çarpmıştı.
Şehrin giriş ve çıkışlarında yapılan denetimler ayrıca vatandaşların sosyal izolasyon kurallarına gösterdiği özen sayesinde Antalya, 1 Haziran tarihinden önce salgına karşı önemli bir mücadele vermişti.
Normalleşme Süreci’nin başlamasıyla kısıtlamaları kalkan Antalya bununla birlikte ilk ziyaretçilerini de almaya başladı. Devam eden süreçte oteller ve turistik işletmeler de kapılarını misafirlerine açtı.

2 BAŞKAN VİRÜSE YAKALANDI

Antalya, geçtiğimiz haftayı şoklarla geçirdi. Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayından Temmuz ayının başına kadar yapılamayan Büyükşehir Meclis Toplantıları’nın ikincisi Ağustos toplantısında bekleyen yatırımlar görüşüldü. Bu esnada ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri de meclis toplantısına katılmıştı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, toplantıdan 1 gün sonra koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyledi. Bu andan sonra gözler Böcek’in temaslı olduğu kişilere çevrildi. Başkan Böcek’le yakın teması olan ve meclis toplantısı sonrası yine CHP Gazipaşa İlçe Teşkilatı’yla birlikte ziyarette bulunan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, kendini karantinaya aldı.
Koronavirüs testi pozitif olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le temaslı olduğu için karantinada olan Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz koronavirüs testi yaptırdı
Başkan Yılmaz kendine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde yaptırmış olduğum Koronavirüs (Covid-19) testimin NEGATİF çıktığını siz değerli vatandaşlarımızla paylaşıyorum. Bu süreçte arayan, mesaj atan geçmiş olsun dileklerini ileten herkese sonsuz teşekkür ederim. Lütfen maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına hep birlikte dikkat edelim” cümlelerini kullandı. HABER MERKEZİ

- Yeni Alanya Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5143436/baskan-yilmazdan-sevindirici-haber