Başkan Yücel’den Pınar Gültekin açıklaması

ALANYA Belediyesi haftalık olağan encümen toplantısı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, yaklaşan kurban bayramı öncesi Alanya Belediyesi’nce yürütülen çalışmalara değindi. Alanya Belediyesi’nin denetiminde bu yıl 4 ayrı noktada kurbanlık satışı ve kurban kesim hizmeti verileceğini ifade eden Başkan Yücel, “Bu yıl Kurban Bayramımızı Covıd-19 (Yeni Tip Koronavirüs) salgını kapsamında çeşitli tedbirler altında geçireceğiz. Sosyal mesafe kurallarına, kurbanlık sağlık kurallarına ve hijyen kurallarına uygun olarak dizayn ettiğimiz 4 ayrı nokta olan Cikcilli Mahallesi Su Deposu Caddesi Mamadı altında, Mahmutlar Sanayi Sitesi’nin güneyinde, Konaklı Menderes Caddesi’nde ve Demirtaş Atatürk Caddesi’nde olmak üzere 4 ayrı noktada kurbanlık satış hizmeti vereceğiz” dedi.

‘KURBAN KESİMİ İÇİN RANDEVU SİSTEMİ UYGULANACAK’

Alanya Belediyesi olarak bu yıl ilk kez randevu sistemi ile 4 ayrı noktada ücretsiz kurban kesim hizmeti vereceklerini ifade eden Başkan Yücel, “Her yıl olduğu gibi, Kurban Bayramı’nın birinci ve ikinci günü 4 noktada ücretsiz kurban kesim hizmeti vereceğiz. doğuda Mahmutlar, batıda Payallar ve merkezde Eşgilik Düğün Salonu ile Gazipaşa Dolmuş Durağında da kurban kesimi için son hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl belediyemizin gerçekleştireceği ücretsiz kurban kesim hizmetimizi Covıd-19 pandemisi dolayısıyla randevu sistemi ile gerçekleştireceğiz. Kurban kesimi için randevu alma işlemleri 28 Temmuz’a kadar devam edecek” diye konuştu.

‘BAYRAM YOĞUNLUĞUNA HAZIRIZ’

Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede yaşanabilecek nüfus yoğunluğuna belediye olarak hazır olduklarını söyleyen Başkan Yücel, “Şehir dışından gelecek ziyaretçilerimiz muhakkak olacaktır. Şehrimize gelecek olan misafirlerimizin, tüm esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı öncesinde yoğunluk yaşayacağımız bu günlerde çok dikkatli olmasını, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymasını hassasiyetle rica ediyorum. Bayram süresince yaşanabilecek yoğunluğa biz personellerimizle hazırız” dedi.

‘KADIN CİNAYETLERİ SON BULSUN’

Geçtiğimiz günlerde vahşice katledilen Pınar Gültekin’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dileyen Başkan Yücel, “Ülkemizde kadına yönelik artan şiddet ve şuçlar artık toplumsal bir soruna dönmüştür. Pınar Gültekin adlı üniversite öğrencisinin çok vahşice katledilmesi bizleri derin bir şekilde üzmüştür. Kadına yönelik işlenen tüm şuçları şiddetle kınıyorum. Pınar Gültekin’i katleden caninin en ağır şekilde ceza almasını, bu zihniyetteki tüm canilerin toplumdan soyutlaştırılmasını, kadına şiddetin son bulmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/5043246/baskan-yucelden-pinar-gultekin-aciklamasi