Alanya'da Şebnem’in maske isyanı: Korkuyorum

"MASKE takmak neden bu kadar zor geliyor?” diye soran Şebnem Köseoğlu, sosyal paylaşım sitesi Fecebook üzerinden yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sağlığınızın hiç mi değeri yok? Gerçekten anlamıyorum. Eskiden insanlar bana sokakta yürürken garip garip bakar, kibarca çaktırmadan(!) uzaklaşırlardı bulaştıracaklarımdan korkup. Oysa ben kendimi koruyordum. Şu anda herkesin yaptığı gibi. Aksine şimdi ben maskesiz herkesten korkuyorum, çaktırarak uzaklaşmak istiyorum, bulaştıracaklarından korktuğum için.

Çenenizdeki maskelerinizi yukarı çıkarmanız için daha ne olması lazım? Ağız ağıza, sarmaş dolaş dip dibe dolaşacak kadar özgür hissetmenizi hayretle izliyorum. Herkesler anlatırken ben tekrar tekrar neden maske takmanız gerektiğini, sosyal mesafeyi anlatmayı size yakıştıramıyorum.

Demek ki aylarca herkes boşa kapandı evlere.. Bir çok işletme çalışanı, müzisyen, veya tonla sektör insanı yok yere para kazanamamış. Hobi olsun da insanlar evde ekmek yapsın diye işsiz kalmışlar.

Biliyorsunuz kortizondan yüzüm gözüm şişmişti zamanında. Maske takmak ne zordu. Ama özellikle nakil sonrası günlük hayatta ventilli maske takmak zorunda olduğum için yüzüm gözüm morarırdı. Ama sağlık bu, şakası yok. Ne zorluklarla tecrübe ediyorum, ediyoruz. Peki sizin de illa böyle mi tecrübe etmeniz lazım bir şeyleri anlayabilmek için?

Umarım bu sorumsuzlukların geri dönüşü olmaz. Umarım kısa süre sonra yazın yediğiniz hurmalar travmasını topluca dalga dalga ödemeyiz. Şimdi size zahmet kendinizi, sevdiklerinizi, büyüklerinizi, herkesi düşünüp o çenenizdeki, bileklerinizdeki, çantanızdaki, evde bekleyen maskelerinizi ağzınıza takın. Sarmaş dolaş pozlarınıza son verin. Kafayı yiyip, paranoyak olun demiyorum. Ama en azından kontrollü serbestleşin, azıcık daha dişinizi sıkın ve sabredin.” (Haber merkezi)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4926590/alanyada-sebnemin-maske-isyani-korkuyorum