İYİ Parti'de korona paniği: Bin kişide büyük endişe

İzmit'te 21 Haziran'da düzenlenen İYİ Parti Kocaeli 2. Olağan İl Kongresi'ne katılan il delegesi Bora K.'nin kongre sonrası hafif ateş, öksürük ve baş ağrısı nedeniyle yaptırdığı Kovid-19 testi pozitif çıktı. Pozitif çıkan delegenin Kocaeli Üniversitesi Umuttepe KYK Yurdu'nda karantina süreci başladığı ve durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Bora K. sosyal medya hesabından temas ettiklerini uyardı.

"HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK"

İzmit Cephanelik Stadyumu'nda gerçekleşen kongreye katılan yaklaşık bin kişi tedirginlik yaşarken konuyla ilgili İl Başkanı Şanbaz Yıldız yaptığı yazılı açıklamada olayı doğruladı.

Yıldız, "Üzülerek ifade etmeliyim ki bu durum kongre ile ilişkilendirilmiş partimiz zan altında bırakılmış, partililerimiz korku ve paniğe sürüklenmiştir. Ama bilinmelidir ki bu tür faaliyetlere normalleşme sürecinde izin verilmiş biz de bu izinler doğrultusunda mümkün olan her türlü önlemi alarak kongremizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız" dedi.

ALANYA'DA SEÇİM İPTAL EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatının 8 Temmuz 2020 tarihinde yapılması planlanan kongre öncesi yapılan delege seçimleri tamamlanamamıştı. Sabah saatlerinde oldukça gergin bir havada başlayan seçimlere parti üyeleri büyük ilgi göstermişti. Delege seçimlerinde oy kullanmak için parti binası önüne akın eden üyeler, başta Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı olmak üzere yetkililerin tüm uyarılarına rağmen sosyal mesafe kuralına uymamışlar ve bunun sonucunda da seçim iptal edilmişti.(İHA)

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4925735/iyi-partide-korona-panigi-bin-kiside-buyuk-endise