Veysel Okşar Dim TV'de ateş püskürdü: 'Şampiyonluk endişesi bunları yaptırdı'

ALANYA'NIN yeni nesil kanalı Dim TV'de her salı akşamları ekranlara gelen Dim TV Spor, önceki akşam yayınlanan bölümü ile yine izlenme rekorları kırdı. Yeni Alanya Gazetesi Spor Müdürü Cemali Aygır'ın sunduğu, usta köşe yazarı Uğur Veysel Okşar'ın da yorumları ile renk kattığı programda Alanyaspor'un Türkiye Kupası yarı finalindeki Antalyaspor ve Süper Lig'deki olaylı Trabzonspor maçında yaşananlar konuşuldu. Turuncu yeşilli ekibin 72 yıllık tarihinde ilk kez finale yükseldiğini ve bunun büyük bir gurur olduğunu söyleyen Okşar, "Bunu ancak hayal edebilirdik ama şuanda yaşıyoruz. Alanyaspor'un finalede alacağı bir yenilgi bizi üzmez ancak kupayı alması harika olur. İnşallah o kupa Alanya'ya gelecek ve biz bir ilki daha yaşayacağız" dedi.

"AĞAOĞLU İÇİN PROGRAM YAPTILAR"

Programda, Alanyaspor-Trabzonspor maçında yaşananlarla ilgili de konuşan Uğur Veysel Okşar "Öncelikle Alanya'da yaşayan ve Alanyaspor'a destek olan Trabzonluları ayırmak istiyorum" diyerek, "Tarihimizde bu durum ilk kez yaşanıyor. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve ekibi, Alanya'da kabadayılık yaparak, yeşil sahalarda adam dövmeye kalktılar ve iki şehrin arasına dinamit koydular. Maç 2-1 Trabzonspor lehine sonuçlansa bu durum yaşanacak mıydı? Trabzonspor'a UEFA'dan ceza aldıran ve bunun unutturulması için kovalanan şampiyonluğun kaçıyor olması endişesinden dolayı Ağaoğlu bunları yapmıştır. Maçın ardından ulusal bir TV kanalı Ahmet Ağaoğlu'nu aklamak için program yaptı ve Ağaoğlu orada melek gibiydi. Ama her nedense maçtan sonra şeytantı. O kanalın yaptığı programda insanların gözüne bakarak yalanlar üzerine bir kurgu yaptı. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte üst tarafa çıkarak ettiği küfürleri es geçti. Daha da önemlisi, saha içerisine girerek adam kovaladığını söylemedi" şeklinde konuştu.

"ÇAVUŞOĞULLARI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR"

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kardeşlere yapılacak olan algılara tepkilerinin çok sert olacağını da dile getiren Okşar şöyle konuştu: "Alanyaspor'u bulunduğu konuma getirmek için el ele vererek çalışma yapan ve bunu başaran Hasan Çavuşoğlu ve Mevlüt Çavuşoğlu kardeşlere yapılan algılara tepkimiz çok sert olur. Bu insanlar bizim kırmızı çizgimizdir. Şu ana kadar Alanya'nın Hasan Çavuşoğlu'na destek vermesini çok olumlu buluyorum. Sayın başkan işini gücünü bırakıp bu takım için koşuyorsa, herkesin yanında olması gerekir. Daha önceleri bu tür saldırılarda yalnız kalıyorduk ama şimdi daha farklı oldu. Trabzonspor Başkanı hezeyan içindedir ve biz bunu Trabzon halkının sağduyusuna bırakıyoruz. Bizde burada küçük bir kesimin yaptığı gibi hareketler dolu bir program yapabiliriz ama bize yakışmaz. İki şehrin bağları ve ilişkileri vardı. Ama başkanın bir sözü üzerine yaptıklarını örtbas etmeye kalkarlarsa tavrımız da sert olur." ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4922933/veysel-oksar-dim-tvde-ates-puskurdu-sampiyonluk-endisesi-bunlari-yaptirdi