Depremde bir şehit var: Jandarmaya ait kule çöktü

Saat 17.24'te merkez üssü  Bingöl Karlıova olan 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonucu Karlıova-Kaynarpınar'da jandarmaya ait bir nöbet kulesi yıkıldı. Göçük altında kalan bir güvenlik korucusu şehit oldu.

VALİ'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,8 büyüklüğünde depreme ilişkin açıklama yaptı. Ekinci, "Karlıova'nın Kaynarpınar köyündeki gözetleme kulesi ile 10 ev çöktü, 3 güvenlik görevlisi yaralandı. Bölgede ölü bilgisi yok şu anda." dedi.

BELEDİYEDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Öte yandan, 5,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Bingöl Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Merkez üssü Karlıova ilçemizde meydana gelen 5,8 şiddetindeki depremden dolayı tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyoruz" ifadelerine yer verildi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da ilk açıklamasında şunları söyledi: "Bingöl Karlıova'da meydana gelen ve çevre illerimizden hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz inceleme yapmak üzere bölgeye sevk edilmiştir. Süreci yakından takip ediyoruz."

İKİ DEPREM DAHA

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Karlıova'da saat 17.24'te meydana gelen 5,7'lik depremin ardından saat 17.34'te 4,6, saat 18.09'da ise 4,7 büyüklüğünde depremler kaydedildi.  Büyüklüğü 5,7'lik deprem yerin 8 kilometre, 4,6'lık deprem yerin 7,32 kilometre, 4,7 büyüklüğündeki deprem ise yerin 9,28 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Depremin ardından gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ''Bingöl Karlıova'da meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlgili kurum ve kuruluşlarımız çalışmalarını titizlikle sürdürmektedirler.  Süreci yakından takip ediyoruz'' dedi.

BİR KORUCU ŞEHİT

Valilikten yapılan açıklamada, Karlıova'nın Kaynarpınar köyünde göçük altında kalan güvenlik korucusunun kurtarılamadığı belirtildi.

Açıklamada, şehit güvenlik korucusuna Allah'tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı dilendi.

Bingöl Valiliği'nden depremle ilgili yapılan açıklamada ''Bugün saat 17.24’te merkez üssü Yedisu ile Karlıova arasında bulunan kaynarpınar Köyünde 5.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Kaynarpınar köyünde karakola ait iki gözetleme kulesi çökmüş ve üç güvenlik korucumuz yaralandı. Tüm köy ve ilçelerimizde hasar tespit çalışmaları devam etmektedir'' denildi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4826642/depremde-bir-sehit-var-jandarmaya-ait-kule-coktu