Manavgat jandarmadan yağma operasyonu: 5 tutuklama

EDİNİLEN bilgiye göre, Side Mahallesinde bir kişinin uygunsuz görüntülerini cep telefonuna çektiği gerekçesiyle adı açıklanmayan bir kişi babasıyla birlikte rent a car işletmeciliği yapan E.Ş. ve adamları tarafından zorla araca bindirilmek suretiyle kaçırıldı.

E.Ş.’nin işyerine getirilen baba ve oğlu, E.Ş.‘nin adamları tarafından tehdit ve hakaretlere maruz kalırken, ellerinden zorla alınan cep telefonundaki görüntüler izlendikten sonra telefon kırıldı.

Şüpheliler, cep telefonundaki görüntülerin evde bilgisayara aktarılmış olma ihtimaline karşın, babayı yanlarına alarak evdeki bilgisayarı almak üzere işyerinden ayrıldı. E.Ş. ve çalışanları işyerinde kalan mağdurun elbiselerini çıkartıp, üzerine soyarak darp etti.

Evdeki bilgisayarı almak için gittikleri sırada babanın bir fırsatını bularak jandarmaya ihbarda bulunması üzerine operasyon düzenleyen jandarma ekipleri E.Ş.’nin işyerinde mağdur baba ve oğlu kurtarırken E.Ş. ve 8 çalışanını gözaltına aldı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye getirildikleri sırada, E.Ş. ‘Kimse başını öne eğmesin, biz ahlaksızlık, namussuzluk yapmadık’ dedi.

Şüphelilerden 4’ü savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. E.Ş., Y.B., H.Ş., S.U. ve E.S., ‘Yağma’,’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4817079/manavgat-jandarmadan-yagma-operasyonu-5-tutuklama