CHP'li Karadağ: 'Süreç bizi haklı çıkardı'

Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı açıklamalarda daha dikkatli olması gerektiğini belirten Karadağ, “Evet, sayısal verilere bakıldığında bir geri adımın söz konusu olduğu gözüküyor. Ancak adı üstünde bu bir salgın. Bu tür iyimser açıklamalar rehavete neden oluyor. Bugün Alanya’da özellikle 25 Metrelik Yol ve bankalar önünde yığılmalar var. Bu açıklamaları yaparken çok dikkatli olunmalı. İnsanlar daha çok sokağa çıkmaya ve sosyal mesafe hiçe sayılmaya başladı. İyimser bir hava var ama tedbir elden bırakılmamalı. Sokağa çıkma yasakları doğru, uygulanmalı, süreç iyi gidiyor” dedi.

“EKSİK VE YANLIŞLARI
SIRALAMAK İSTEMİYORUM”

Erdoğan’ın koronavirüs salgını sürecinde de muhalefete yönelik eleştirilerine devam etmesine değinen Karadağ, gelinen süreçte CHP’nin önerilerinin haklı olduğunun ortaya çıktığını vurguladı. Karadağ, açıklamasına şöyle devam etti: “Hükümetin bir takım eksikliklerini ve yanlışlarını sıralamak istemiyorum. Maske satışının serbest bırakılması doğru bir karar. Satışın suiistimal edilmemesi için belli bir ücret belirlenecektir. Koronavirüs salgını Türkiye’de ortaya çıktığı zaman Sağlık Bakanlığı salgından korunmak için 14 maddelik yapılması gerekenler listesi yayınlamıştı, bu doğruydu.

VİRÜS İLE DEĞİL MUHALEFETLE MÜCADELE”

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da 13 maddelik önerileri duyurmuştu. Bu öneriler ülkenin geleceği için gerekliydi. Buna uyulmadı ama süreç bunun gerekliliğini gösterdi. Baştan yapılması gereken böyle bir olay varsa siyasi parti ve bütün kurumlar bir araya gelerek, her görüş alınarak bütünlük içinde yapılması gerekirdi. Ancak açıklamalar ve yapılanlara bakınca koronavirüs ile mücadele değil muhalefetle mücadele şekline büründü.” ( HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4332345/chpli-karadag-surec-bizi-hakli-cikardi