İki Bakanla Antalya gündemli toplantı

TÜRKİYE Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile önceki gün normalleşme süreci başladı. Normalleşme süreci ile ilgili Antalya istişare toplantısı dün online olarak bir çok katılımcı ile gerçekleştirildi. Toplantıya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Alanya İlçe
Başkanı Mustafa Toklu, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ile diğer ilçelerin teşkilat başkanları katıldı. Toplantıda ayrıca Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Bölge Müdürleri, CK Genel Müdürü Erol Değerli, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, İl Tarım Müdür Vekili Gökhan Karaca, DSİ Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici de hazır bulundu.

NORMALLEŞME SÜRECİ ELE ALINDI

Toplantıda ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme süreci ele alındı. Antalya’da normalleşme sürecinin nasıl işleyeceği ve bundan sonraki süreçte alınacak olan önlemlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Antalya’ya olan giriş çıkış yasaklarının kaldırılmasına rağmen yasaklı olan illerden gelinmemesi için kontrollerin devam edeceği vurgulandı.

BAŞKAN TOKLU ALANYA’YI ANLATTI

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu toplantı öncesi, Alanya’daki belediye meclis üyesi ve yetkili isimlerle tek tek görüşerek, sorun ve önerileri topladı. Vatandaşların da istek ve dileklerini de ele alan Başkan Toklu, online toplantıda bakanlara ve yetkili isimlere Alanya’nın sorun ve önerilerini dile getirdi. Toplantının oldukça verimli geçtiğini belirten Başkan Toklu, “Bakanlarımız başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Oldukça verimli bir toplantı oldu. Hem ülkemizde hem de Antalyamızda bugüne kadar büyük bir titizlik ve başarı ile sürdürdüğümüz koronavirüs sürecini aynı hassasiyet ile sürdüreceğiz” dedi.

TURİZMCİLERİN BEKLENTİLERİ

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Yeni Alanya'ya toplantının detayları ile ilgili açıklama yaptı. Özellikle turizm sektöründeki belirsizliklerle ilgili taleplerin olduğunu ifade eden Toklu, "Tuzim tesislerine Koronavirüs tedbirleri kapsamında sertifika verilmesi konusu toplantıda ele alındı. Bunun yanı sıra turizm takviminin belirlenmesi ve tesislerin ne zaman açılacağı konusundaki belirsizlik gündeme geldi. İç turizmle ilgili yeni bir kredi seçeneği olabilir mi konusunda da turizmcilerimizin beklentilerini baklanımıza ilettik. Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy, bu konularla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve son aşamaya gelindiğini ifade etti. En fazla bir hafta içinde turizm sektörüyle ilgili belirsizlikler sona erecek ve tüm detaylar sayın bakanımız tarafından açıklanacak" dedi. (İBRAHİM İPBÜKER)

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4329710/iki-bakanla-antalya-gundemli-toplanti