Alanya’da başıboş köpekler dehşet saçıyor

ÖZEL HABER
Gülşah Anak

Konaklı’daki boş araziyi mesken tutan sokak köpekleri yoldan geçen vatandaşlara saldırıyor. Son olay ise bir  vatandaş ve engelli oğlunun başına geldi. Motosikletiyle engelli çocuğu ile birlikte yol üzerinden geçen vatandaş sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Can havliyle olay yerinden uzaklaşan vatandaş duruma tepki gösterdi ve sosyal medyada şunları söyledi:

“Sayıları 10’dan fazla olan bu başıboş sokak köpekler, engelli çocuğum ile motor üzerinde seyir halinde iken geçenlerde bize saldırdı. Başıboş bu köpekler, daha önceden yine o bölgeden yaya olarak geçmekte olan eşime saldırdı. Eşimin çığlıklarına oradan geçen vatandaşlar yetişmiş, sağ olsunlar. Lütfen bu başıboş köpekler için önlemlerinizi alınız. Bu köpekler; çevreden geçen insanlara, zaman zaman vahşice saldırıp parçalamaya çalışıyor. Allah göstermesin bu işin sonu hiç iyi değil” 

‘LÜTFEN GEREKENİ YAPIN’

Konuyla ilgili Alanya Belediyesi yetkililerine seslenen mahalle sakinleri, “Lütfen biran önce gerekeni yapınız. Şikayetimden sonuç alamazsam bir üst yetkili merciye suç duyurusunda bulunacağım. Lütfen ivedilikle yardımcı olunuz” ifadelerini kullandı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4309574/alanyada-basibos-kopekler-dehset-saciyor