İlk teravih ilk sahur

12 AYIN sultanı Ramazan ayı heyecanı başladı. Milyonlarca Müslüman gibi Alanyalılar da bugün ilk teravih namazını kılacak ve ilk sahurunu yapacak. Vatandaşlar, koronavirüs nedeniyle camilerin kapatılması nedeniyle namazlarını evlerinde kılabilecek. Yarın ise ilk iftar yapılacak. Alanya’da her yıl Alanya Müftülüğü tarafından düzenlenen iftar programları ise bu yıl koronavirüs nedeniyle şekil değiştirdi.

Alanya Müftülüğü’nün Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesi işbirliği ile gerçekleştireceği iftar programlarının şekli değiştirildi. İlk iftarın gerçekleştirileceği 24 Nisan Cuma günü itibariyle Alış Camii görevlileri rehberliğinde Alanya’da 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine evlerine kadar yemek servisi gerçekleştirilecek.

Diğer ihtiyaç sahipleri ise yanlarında getirdikleri saklama kaplarına iftar yemeklerini alabilecekler. Alanya Müftülüğü’nden yapılan açıklamada, “65 yaş üstü ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz 0536 729 36 41 numaralı telefondan Alış Camii imam-hatibi Süleyman Coşkun hocamıza ulaşabilecekler. Rabbimizden hayır sahibi kardeşlerimizin yapmış oldukları hayırlarını kabul etmesini temenni ediyor, yardım çalışmalarımıza destek veren hayır sahiplerine ve görevlilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dendi. (HABER MERKEZİ)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4291690/ilk-teravih-ilk-sahur