Belediyeden dezenfekte tüneli: Alanya'da neden yok?

TÜM dünyayı etkisi altına alan ve ülkelerin mücadele etmek için büyük çaba sarf ettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Ordu Belediyesi'nden çok etkili bir çalışma gelmişken benzer bir uygulama da Elmalı'dan geldi. Elmalı Belediyesi, zorunlu olarak dışarı çıkan vatandaşların dezenfeksiyonu için kurduğu tünel ile büyük takdir topladı. Vatandaşların sıklıkla kullandığı bir meydana kurulan 'dezenfeksiyon tüneli' sayesinde vatandaşlar saniyeler içerisinde virüsten korunabiliyor. Tünelin girişindeki dezenfektan ile elini temizleyen vatandaşlar tünelin içinde de kıyafetleri dahil tam dezenfeksiyon işlemiyle koronavirüs ile mücadelesini sürdürebiliyor.

'VATANDAŞLARIMIZ İÇİN'

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk şöyle dedi:

"Zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokağa çıkmak durumunda kalan vatandaşlarımız için kendi imkanlarımızla bir dezenfektan tüneli oluşturduk. Burada evlerinden çıkan vatandaşlarımız kıyafetleri üzerinde oluşan zararlıları dezenfekte ederken, aynı şekilde evlerine dönen vatandaşlarımız da eğer dışarıdan bir virüs üzerilerinde varsa eve gitmeden dezenfekte yapabilecekler."

TAMAMEN YERLİ ÜRETİM

AIRCOR52 Dezenfekte Tüneli adı verilen tünel, Ordu Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in açıkladığına göre tamamen belediyenin kendi imkanlarıyla yapıldı. 

ALANYA'DA NEDEN YOK?

Belediyenin çalışması büyük takdir toplarken görenlere "Alanya'da neden yok?" dedirtti.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4111665/belediyeden-dezenfekte-tuneli-alanyada-neden-yok