Alanya turizmi konuşulacak

ALANYA'DA düzenlenecek olan turizm çalıştayıyla ilgili Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) yönetimine Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğretim Görevlisi Murat Yetgin tarafından ziyarette bulunuldu.

‘ÇALIŞTAY TARİHİ 21 NİSAN’

Ziyarette, çalıştayı Alanya Kaymakamlığı ile birlikte düzenleyeceklerini söyleyen Yetgin, kurum olarak turizm sektörüne fayda sağlama adına sürekli çalışma içerisinde olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini ifade etti. 21 Nisan’da yapılacak çalıştayın ana başlıklarını “İnsan kaynakları”, “Gelecekte Alanya’nın önüne çıkacak fırsatlar-tehditler” ve “Paydaşlar arası işbirliği ve destinasyon politikası” olarak belirlediklerini açıklayan Yetgin, çalıştayın 13.30’da başlayarak 2 oturumda 18.00’de tamamlanacağını ve moderatör eşliğinde yapılacak çalışmanın sonucunda 60 sayfalık bir sonuç bildirgesi yayınlanacağını vurguladı.

‘İLERİYİ GÖREBİLMEK ADINA ÖNEMLİ’

ALTİD Başkanı Burhan Sili ise dernek yönetimi olarak çalıştaya içerik anlamında destek vereceklerini söyleyerek bilimsel çalışmalar ile verilerin sektörel anlamda ileriyi görebilmek adına büyük önem taşıdığını dile getirdi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Turizm bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4092598/alanya-turizmi-konusulacak