Erdoğan: Doğru karar verilecek

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, 7'nci Büyükelçiler Konferası'nda konuşuyor.

İşte, o konuşmadan satır başları:

2015 yılı yurt dışı temaslarımızın daha da yoğunluk kazanacağı bir dönem olacak.  Biz yenilmiş bir millet değil, muzaffer bir milleti. Bu milletin fertlerinin buna inanması gerekir. Bu aziz millet kendisine biçilen rolü kabul etmedi. Akitf, cesur dış politikamızla, 100 yıllık darbe adımlarını yırtıyor, bize takılan zincirlerden bir bir kurtuluyoruz. Son dönemde başımıza gelen hadiselerin hiçbiri tesadüfi değildir. Hiçbiri Türkiye'nin kendi iç dinamikleriyle ortaya çıkmış değİldir. Hepsi Türkiye'ye istikamet çizmek için kurgulanmış olaylardır. O kontrol altındaki ezik, gündemi belirlenebilir Türkiye'yi geri getirmeye çalışıyorlar. Ekonomisi şahlanamayan, demokrasisi gelişemeyen, yani kısır bir döngü içinde enerjisini sürekli yitiren eski Türkiye'yi diriltmek için bu oyunlar kurgulanmıştır.

"UMUTSUZ BİR SÜREÇTİR"

17-25 Aralık darbe girişimini yolsuzluk iftirası üzerine kurguladılar. Türkiye'ye maliyeti 120 milyar dolar oldu. Eğer başarılı olsaydılar, eğer azmettikleri gibi, başbakanı, dönemin başbakanı yapabilselerdi, bu maliyet kat kat fazla olacaktı. O zaman özledikleri eski Türkiye'yi inşa etmiş olacaklardı. Eskiden olduğu gibi Türkiye faiz lobilerinin, savaş lobilerinin servetlerine servet kattıkları bir ülke olacaktı. 17 -25 Aralık darbesinde başarısız olanlar, yeni birtakım operasyonları devreye almak çin uğraştırar. 4 eski bakan üzerinden yapılmak istenen 17 25 Aralık darbe girişmiini yaşatmaya yönelik umutsuz bir süreçtir.

"PARLEMENTO DOĞRU KARARI VERECEK"

Ben inanıyorum ki bu parlemento şu anda soruşturma komisyonun aldığı karar üzerinde değerlendirme yaparak kararı en adil şekilde alacaktır. 17 ve 25 Aralık iddiaları millet tarafından zaten yargılanmıştır. Millet kararını sandıkta vermiştir. 17 ve 25 Aralık iddiaları bağımsız Türk mahkemeleri tarafından zaten yargılanmıştır.

"ŞANTAJLARA ASLA GÖZ YUMULAMAZ"

Türkiye son 12 yıl içinde siyaset üzerindeki tüm vesayetleri etkisiz hale getirmiş ve siyasilerin asli vazifelerine dönmeleri sağlanmıştır. Siyaseti şantaj ve montaj gibi yollarla korkutmalarına asla göz yumulamaz.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4077705/erdogan-dogru-karar-verilecek