CHP'li Türktaş'tan AKP'li Berberoğlu'na sert çıkış

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Alanya’nın İl olma isteği konusunda gelinen son noktayı değerlendirdi. AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu’nun “AKP’nin gündeminde Alanya’yı İl yapmak yoktur” sözlerini yorumlayan Şevki Türktaş, “Maalesef AKP’nin Alanya’daki temsilcileri ne Ankara’ya gidip de İl olma teklifini söyleyebilirler, ne de buna cesaret edebilirler, çünkü buna güçleri yok. İl ve ilçe başkanlığı makamı sorunları Ankara'ya taşıma makamlarıdır. Ne il ne de ilçe başkanlarında Alanya veya Antalya ile ilgili gündeme taşıyabilecek o güç ve cesaret yoktur” dedi.

SİYASİ GEÇMİŞİNİ HERKES BİLİR’

AKP İlçe Teşkilatı’nın iktidarın söylediğini tekrarlamaktan başka bir şey yapamayacağını savunan Türktaş, “Berberoğlu daha yeni AKP'li sayılır, çünkü 2004'te AKP'li oldu. Daha önceki siyasi geçmişini Alanya’da yaşayan herkes çok iyi bilir. Bir öfke ile kalkıp AKP'li oldu, bugün de ne yapsın, AKP’yi savunmak mecburiyetinde. Çok detaya girmek istemiyorum. Bu yüzden ne konuştuğunu biraz ölçüp tartarsa iyi olur. Alanya’nın eski siyasi gücü kalmadı, çünkü bütün yetkiler neredeyse Antalya'ya verildi. Alanya’da su akmıyor, elektrik kesiliyor, arıtma çalışmıyor. Bunların hepsi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve AKP Hükümeti’nin yetkisinde olan işler” diye konuştu.

‘ALANYA’YI İL YAPSINLAR YETER’

Alanya'da yaşayan insanların bugün yaşadıkları şehrin İl olmasını istiyorlarsa buna hakları olduğunu belirten Türktaş, “AKP Hükümeti şu an çok güçlü. Onca mahkeme kararına rağmen Atatürk Orman Çiftliği'ne devasa bina yapan bir siyasi otorite Alanya’yı da İl yapabilir. Mesela Alanya basını ve muhalefet partileri Gazipaşa Havalimanı konusunda bastırmasa, bugün orası açılmazdı. Çünkü AKP’nin Ulaştırma Bakanı ‘Burası açılamaz’ diyordu. Lafı söylerken duyacağın lafı da hesaplayacaksın a benim Mustafa’m” dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4076043/chpli-turktastan-akpli-berberogluna-sert-cikis