Cinayetin faili çift bakın nasıl yakalandı

KONYA'DA bayram tatili için Antalya’ya gelen Tezcan ailesi, 13 Eylül’de Muratpaşa İlçesi’ndeki Lara Halk Plajı’nda çadır kurarak konakladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Tezcan ailesinin çadırının hemen yanında alkol alan Derya Şarbalkan ve Sabri Şahin kavga etti.
Sabri Şahin, kız arkadaşını tartaklamaya başladı. Olayın büyümesi nedeniyle Serkan Tezcan, kavgayı ayırmak istedi. Derya Şarbalkan’ı tartaklayan Şahin, bu kez Serkan Tezcan’a saldırdı. Kardeşleri, Serkan Tezcan’a yardıma koştu. Diğer kardeşlerin de kavgaya karışması üzerine, Derya Şarbalkan, "Kocamı bırakın" diye bağırdı. Tezcan kardeşler kavgayı bırakırken aracındaki pompalı tüfeği alan Sabri Şahin, sağa sola ateş etmeye başladı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği kardeşlerden Orhan Tezcan, yaşamını yitirdi.
Olayda hayatını kaybeden 24 yaşındaki Orhan Tezcan

OTOMOBİLDE UYURKEN YAKALANDILAR
Olaydan sonra kaçan çifti yakalamak için polis çalışma başlattı. Tezcan ailesi ve diğer görgü tanıklarının ifadelerine başvuran ekipler, bölgedeki çok sayıda güvenlik kamerasının görüntülerini inceledi. Firari çiftin kullandığı aracın plakasını belirleyen polis, çalışmasını bu yönde sürdürdü. Polis, dün sabah Derya Şarbalkan ve Sabri Şahin’i Muratpaşa İlçesi’nde otomobilde uyurken yakaladı. Gözaltına alınan çift, sorgularının ardından çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4075476/cinayetin-faili-cift-bakin-nasil-yakalandi