Çarşı pazar karıştı

Veysel Okşar
Veysel Okşar

AYTEMİZ

Alanyaspor, Mesut Bakkal ile çıktığı üç maçtan 7 puan toplamasına rağmen, rakiplerinin bu hafta kazanmasıyla puan farkı erimediği gibi düşme hattı ile aramızda sadece 1 puan kaldı. Normal şartlarda iyi puanlar topladık ve bu sezon en iyi serimiz oldu. Buna rağmen alt taraftan kurtulamadık. Gidişat gösteriyor ki, 29. veya 30. hafta bitimine kadar bu yarıştan kopmalar olmayacak. Bu hafta sonunda alınan sonuçlardan sonra gördük ki, düşme barajı 38 civarı olacak. Rakiplerimizin birbirleri ile yapacağı maçlar yönümüzü gösterecek olsa da, korkarım alınacak 3 maç da yetmeyebilir. Bunu da oynanacak maçlar gösterecektir.

***

Ligin üçüncü haftasında 'Bu ligi 40 puanla bitiririz' diye yazmış ve söylemiştim. Ama o günden bugüne şok gelişmeler yaşadık. Sakatlıklar, cezalılar derken 2 hoca değiştirdik ve daha da önemlisi, en önemli gol silahımız Vagner Love'ı kaybettik. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bu ligde yaşamaya çalışıyorsak herkesin bu direnişe saygı duyması gerekir. Bunu niye yazdım onu da söyleyeyim; çünkü balık hafızalı bir toplumuz. Çok eskilere gitmeye gerek yok. Böyle travmaları atlatmak ve ayakta kalmak öyle klavye arkasında yazmaya benzemez. Aytemiz Alanyaspor camiası sevenleri ve taraftarları ile sadece dev takımlarla değil, son zamanlarda bir de hakemlerle uğraşmak zorunda kalıyor. Bunlara rağmen halen yarışın tam içindeyiz ve devam ediyoruz.

***

Alanya tabiri ile bu içine girdiğimiz 'puturak çuvalı'ndan çıkar mıyız dersek bunun tek şartı vardır. O da birlik ve beraberlik içinde tüm Alanya olarak şehri müdaafayı yapmamız gerekir. Bunu sadece bir futbol oyunu olarak görürsek bu en büyük hatamız olur. Özellikle içerideki kazanmamız gereken ve bu ligde kalmamıza yol açacak 3 maç var ki işte o dönemlerde olmazlarsa olmazlarımız ön plana çıkacaktır. Tabi ki rakiplerimizin alacağı sonuçlar ve alacağımız ekstra puanlar da bu maçların önem derecesini gösterecektir.

***

Göztepe maçında alınan 1 puan kötü olmasa da öne geçtikten sonra kazanabileceğimiz bir müsabaka idi. Futbolu öylesine izleyenler görmek istemese de, Taha ve Villafanez'in dışarı alınmasının sebebini biliyoruz. Halbuki bunları dışarı almak yerine Fernandes ve Mbilla alınmalı, Fofana takviyesi ile de skor korunmalıydı. Bu eleştirimin yanı sıra son 3 maçta 7 puan kazanılmasında takıma ivme kazandıran Mesut Bakkal hocamıza, futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Daha hiçbir şey bitmedi ve biz bu ligde misafir olmadığımızı hep birlikte göstereceğiz. Yazımı çok sevdiğim bir sözle bitirmek istiyorum: "Başarı, çoğunlukla ötekiler pes ettikten sonra ipe asılıyor olmaktır."

- Yeni Alanya Gazetesi, Veysel Okşar tarafından kaleme alındı
https://www.yenialanya.com/makale/4075196/veysel-oksar/carsi-pazar-karisti